Zabok preokretom do slavlja u Osijeku

Vrijedna pobjeda Zaboka s kojom su puno bliže Ligi za prvaka. Nakon lošeg prvog dijela, u drugom su bili bolji od Vrijednosnica za dvadeset poena što im je na kraju donijelo visoku pobjedu od 70:60.

Prvenstveno zahvaljujući Filipu Tončiniću i Dejanu Meznariću, Brokeri su prvih deset minuta riješili u svoju korist rezultatom 17:11. Tončinić je uz sedam poena imao i pet skokova, a Meznarić je prvi period završio sa šest ubačaja. Strijelci za Osječane su još bili Luka Pandurić na kraju i Aljoša Šarac na početku četvrtine. Šarac je brzo morao napustiti parket jer je u manje od tri minute skupio tri prekršaja.

I u drugom dijelu domaćin ima inicijativu te koševima Luke Jakića (1997), Pandurića i Roberta Kujundžića po prvi puta u 15. minuti odlazi na dvoznamenkastu razliku (27:17). Goste su u tom periodu koliko toliko držali u igri Petar Marić i Antonio Vlaić koji su vezano postigli većinu poena Zaboka. Još jednom Kujundžić, dvije minute kasnije, podiže višak na deset koševa, a raspoloženi centar Tončinić pogađa tricu za visokih 34:21. Poluvrijeme svojim dvanaestim poenom zaključuje Marić, na odmor se otišlo s rezultatom 37:27.

U nastavku sasvim druga momčad Dragutina Črnjevića. Sveprisutni Vlaić i Marić smanjuju razliku, a Bruno Žganec s četiri vezana poena vraća goste u igru i spušta razliku na samo dva poena zaostatka. Šarac u sljedećem napadu podiže prednost, na drugoj strani Antonio Črnjević tricom smanjuje na pola koša, a Žganec još jednim dalekometnim ubačajem odvodi svoju momčad po prvi puta u prednost. Nakon toga isti igrač krade loptu i poentira za vodstvo 47:43. Duži period krize ekipe trenera Vladimira Krstića zaključuje Lovro Demo za +6 Zabočana.

Gosti su ovu četvrtinu bili bolji 26:9 i od visokog zaostatka, u posljednjih deset minuta su ušli s prednošću od sedam poena (46:53).

U 35. minuti domaćin preko Tončinića (trica) i mladog Jakića dolazi na samo pola poena i nagovještava neizvjesnu završnicu koje na kraju ipak neće biti. Šarac nakon dužeg vremena odvodi Osječane u vodstvo, ali ponovno stvari u svoje ruke uzima odličan dvojac Marić – Vlaić i do posljednje minute rješavaju pitanje pobjednika. Njih dvojica su postigli zadnjih 15 poena ekipe i najzaslužniji su za pobjedu 70:60.

Marić je završio utakmicu s 21 poenom, Vlaić je dodao 18, a bilježimo dobar nastup Žganeca koji je svojih devet poena postigao u vrijeme kada su gosti stizali rezultat i ostvarili prvu prednost. Kod poraženog Tončinić je upisao novi dupli učinak (23p, 12 sk), no njegova dobra igra nije bila dovoljna za pobjedu.

Zabok sljedeće kolo dočekuje Jolly, a posljednjeplasirane Vrijednosnice idu na gostovanje u Kaštel Sućurac.