Šibenik slavio u Trnskom

U mini derbiju pretposljednjeg kola Lige za prvaka košarkaši Šibenika svladali su momčad Zagreba i tako potvrdili dobru formu u drugom dijelu ovog natjecanja. Naime, Šibenčanima je ovo četvrta uzastopna pobjeda kojom su se popeli na peto mjesto ljestvice. Ipak, nedovoljno visoka, jer bi s plus sedam u međusobnom omjeru bili bolji od Zagreba (Mravi slavili u Šibeniku 97:91) i vjerojatno u posljednjem kolu dohvatili doigravanje, budući da Zagreb očekuju dvoboji s Cedevitom koja se bori za jedinicu. Ovako, u polufinalnu seriju će s pozicije broj četiri krenuti Zagrepčani.

Sasvim izjednačeno, no ipak s blagom rezultatskom prednošću domaćina, ušli su Zagreb i Šibenik u četvrti međusobni dvoboj ove sezone (2:1 za Zagreb uoči ove utakmice). Nakon što su Mravi tricom Josipa Blajića u 13. minuti drugi put poveli s najvećih plus sedam (31:24), Šibenik je malo-pomalo preuzimao konce igre u svoje ruke te u sljedećim minutama sustigao, a do poluvremena i prestigao svog večerašnjeg domaćina. Prvi dio tricom je zaključio Teo Petani za 46:42 Šibenika na velikom odmoru.

Po izlasku iz svlačionica bolje su reagirali gosti iz Šibenika i serijom 14:0, uz dvije trice Roka Badžima, u 27. minuti otišli na visokih 60:48, čime su nagovijestili da bi bodovi večeras mogli put Krešimirovog grada. Ipak, Zagreb se nije predao te je preko Ivana Batura i Pavla Marčinkovića početkom posljednje dionice smanjio zaostatak na samo minus četiri (61:65) i tako se potpuno vratio u utakmicu.

Neizvjesnost je potrajala sve do 36. minute, kada su Šibenčani preko Petanija i Vrkića okrunili seriju koševa 12:2, poveli s novih plus 12 i tako konačno riješili pitanje pobjednika ovog dvoboja. No, iako su u posljednju minutu ušli s potrebnih plus sedam, Zagrebu je doigravanje donio Luka Božić pogodivši oba slobodna bacanja nakon prekršaja Badžima.

Zoran Vrkić s 25, Teo Petani s 15, i Aleksandar Marciuš s 12 koševa bili su najefikasniji u šestoj pobjedi Šibenika u Ligi za prvaka, dok su Jakov Vladović s 25 koševa i šest dodavanja (valorizacija 34) te Ivan Batur sa 17 ubačaja bili najzapaženiji u momčadi Zagreba.

U posljednjem 14. kolu Mravi će u Domu sportova biti gosti Cedevite, dok će Šibenik dočekati ekipu Zaboka.