Šibenik šokirao Cedevitu

U 7. kolu HT Premijer lige Cedevita je u gostima poražena od Šibenika 96:88. Ovo je za momčad trenera Ivana Kapova prvi poraz u domaćem prvenstvu.

Utakmica je odlučena u završnim minutama. Prvo poluvrijeme Šibenčani su završili s vodstvom 47:43, a nakon treće četvrtine Cedevita je vodila 69:66. Tyler Wideman u 35. minuti je zabio koš i dodatno slobodno bacanje i Cedeviti donio vodstvo 81:77. Međutim, domaćini su preko Domagoja Šarića, Tonija Nakića i Pavla Paića napravili seriju 9-0 i na 2:59 min. do kraja utakmice poveli 86:81.

Domagoj Bošnjak potom je zabio tricu za -2 svoje momčadi, no Nakić je poentirao za dva na drugoj strani, a važno je za pobjedu Šibenika bilo i zakucavanje Tonka Vuke za vodstvo 90:86 za 31 sekundu do kraja.

U dresu Cedevite, za koju nije igrao Toni Katić, Wideman je upisao 17 poena i sedam skokova, Bošnjak je ubilježio 17 poena i tri asistencije, Toni Perković 15 poena, četiri skoka i šest asistencija, Darko Bajo 14 poena, 13 skokova i četiri asistencije, a Andrija Ćorić 13 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Na strani Šibenika Nakić je upisao 22 poena i pet asistencija, Paić je ubilježio 20 poena i pet skokova, Martin Junaković 18 poena i 10 skokova, a Vuko 14 poena i 11 skokova.

Izvor: KK-Cedevita.hr