Šibeniku prvo ovosezonsko slavlje

Puno se više očekivalo od ove dvije momčadi koje su jedne od rijetkih krenule na vrijeme s pripremama za novu sezonu. No, u trećem kolu Građani i Brokeri su se borili za prvu pobjedu. Šibenik je na kraju zasluženo upisao bodove dok Osječani još uvijek love puni plijen pod novim imenom.

GKK Šibenik – Vrijednosnice Osijek 73:60 (20:14, 37:36, 59:51)

GKK Šibenik: Radovčić, Badžim 5, Andabaka, Mišić 4, Kalpić, Blaće 6, Marciuš 10, Vukičević 8, Španja, Šamadan 5, Vrkić 18, Petani 17.
Vrijednosnice Osijek: Kujundžić 7, Meznarić 5, Došen 2, Buha 13, Jakić, Bičvić 12, Pandurić 8, A. Šarac 11, Žulj, J. Šarac, Turalija 2.

Zoran Vrkić je u petoj minuti prekinuo gostujuće dobro otvaranje tricom je donio vodstvo Šibenčanima koje su igrači Jeronima Šarina držali do kraja susreta.

Aleksandar Marcius je povisio, a Toni Petani je s tri koša odveo svoju ekipu u vodstvo od 16:10, razliku koju su imali i do kraja četvrtine. Već u 16. minuti domaćin preko Petanija ostvaruje dvoznamenkastu prednost, a poluvrijeme s 37:26 završava Marcius iz slobodnih bacanja.

Zakucavanjem ovaj bivši NCAA igrač otvara drugi dio utakmice nagovještavajući laganu pobjedu domaćina pred svojom bučnom publikom. U 24. minuti je bilo +17 (Petani), u 30. +18 (Filip Vukičević), a u 33 +20 (Marcius). Na kraju sigurna i lagana pobjeda Šibenčana.

Vrkić s 18 i Petani sa 17 ubačaja (7 asistencija) predvodili su domaćine, a kod gostiju Velibor Buha s 13 i Antonijo Bičvić s 12 koševa bili su najučinkovitiji.

U sljedećem kolu Vrijednosnice se moraju čupati na svom parketu protiv Zagreba, a Šibenčani “gostuju” kod Jollyja.