Sjajna Molnar odvela Delser Udine u finale talijanske A2 lige!

Lorena Molnar sa svojim je klubom Delser W. Apu Crich Udine izborila je plasman u finale skupine Nord talijanske serie A2 – zahvaljujući pobjedi u drugoj utakmici polufinalne serije protiv Castelnuovo Scrivie rezultatom (50-55).

Košarkašice Udina sjajno su započele dvoboj i već nakon prve četvrtine ostvarile 12 poena prednosti (23:11), a odličnim ritmom, potpuno dominantno nastavile su i uvodnim minutama druge četvrtine, pa su u 13. minuti utakmice stigle i do maksimalnih +17 (28:11).

Ipak domaći tim se nije predavao – preko svojih najboljih igračica Gatti, Ravelli i Bonasie uspio je pronaći ritam u napadu i do odlaska na odmor smanjiti zaostatak na -7 (28:35). U  nastavku susreta nošene domaćom publikom igračice Scrivie nastavile su loviti zaostatak, te su u 36. minuti utakmice nakon pogotka Gatti za dva stigle  do potpunog preokreta i povele (48:47).

Međutim sama završnica susreta potpuno je pripala gošćama koje su na kratkotrajno vodstvo Castelnuovo Scrivie odgovorile serijom od (8:0) i 26 sekundi do kraja vodile (48:55), da bi konačan rezultat susreta postavila Claudia Colli sa linije za slobodna bacanja.

Delser W. Apu Crich Udine do pobjede je prevodila naša Lorena Molnar koja je postigla 18 poena uz 6 skokova i jednu asistenciju, a pored nje istakle su se još i Lucia Missanelli sa 15 poena, 3 skoka i dvije asistencije, te Vittoria Blasigh sa 14 postignutih poena i 5 skokova.

Kod Castelnuovo Scrivie bolje od ostalih bile su Valentina Gatti sa 14 poena i 10 skokova, te Giulia Rulli sa 9 poena i 11 skokova.

Utakmica je bila zahtjevna, fizički i mentalno, što smo i očekivali. U ovom periodu sezone smo svi istrošeni i svaka greška se broji duplo. Nitko nam nije davao puno šansi, s obzirom da ekipa Castelnuova ima iskusnije igračice, veću rotaciju… No mi smo bili bez pritiska, pratile trenera i sve što smo dogovarali u svlačionici te privele utakmicu kraju u našu korist. Imamo sada vremena da se odmorimo, dok čekamo drugog finalista – pobjednika dvoboja između Crema – Sanga. Vjerujem da ćemo u finalu naplatiti sav rad ove sezone i izboriti plasman u prvu ligu“, izjavila je nakon dvoboja Lorena.

Protivnika u finalu Delser Udine će saznati 22. svibnja nakon što svoj treći dvoboj odigraj Basket Team Crema i Il Ponte Casa d’Aste Sanga Milano.