Sjajno izdanje Dojkić nedovoljno za slavlje protiv prvakinja!

Košarkašice Seattle Storma poražene su na gostovanju kod aktualnih prvakinja WNBA lige, ekipe Las Vegas Aces 96-63. Za razliku od prvog dvoboja ovih dviju ekipa na otvaranju sezone koji je u potpunosti i prilično lako pripao aktualnim prvakinjama, drugi okršaj ponudio je puno više uzbuđenja – barem u prvom poluvremenu.

Ivana Dojkić sjajno je otvorila dvoboj i postigla uvodnih šest poena za svoju ekipu, a Seattle je rezultatski priključak za prvakinjama držao kroz gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Na 2:39 do kraja prvog poluvremena Seattle je vodio rezultatom 35-33, no potom je uslijedila nevjerojatna serija domaćina 14-2, pa se na predah otišlo s prednošću Las Vegasa od +10 47-37.

U drugom poluvremenu Seattle se pokušao vratiti u dvoboj, nekoliko puta gošće su se vraćale na jednoznamenkasti zaostatak no bliže od osam poena zaostatka nisu uspjele prići. Las Vegas je pokazao karakter i kvalitetu prvaka u ovom dvoboju, lakoćom je odbijao svaki pokušaj Seattlea za povratkom u drugom poluvremenu te rutinski priveo utakmicu kraju, i na koncu uvjerljivo slavio.

Ivana Dojkić odigrala je svoju najbolju utakmicu u sezoni. Susret je završila s 16 postignutih poena (2P 4-7, 3P 2-7, FT 2-4). uz dva skoka, tri asistencije, jednu oduzetu i dvije izgubljene lopte za 32 minute koliko je provela u igri. Osim nje kod Seattlea se istakao već standardni duo Ezi Magbegor s 23 poena i 11 skokova. i Jewell Loyd koja je postigla 17 poena, uz jedan skok i dvije asistencije.

Las Vegas su do pobjede odvele Jackie Young sa 28, Kelsey Plum sa 19 i A’ja Wilson sa 14 postignutih poena. Pored njih svakako vrijedi istaknuti i vrlo važnu rolu Chelsea Gray koja je doboj završila sa 8 poena, dvet asistencija, četiri skoka, tri oduzete lopte.

Sljedeća utakmica za Seattle na rasporedu je u subotu, kada im slijedi gostovanje kod Dallasa.