Pet poena Dojkić u porazu Seattlea od Washingtona!

Košarkašice Seattle Storma poražene su na gostovanju od Washington Mysticsa rezultatom 93-86

Dobar početak Seattlea

Za razliku od nekih prethodnih utakmica, Seattle je u ovaj dvoboj ušao vrlo dobro i stekao ranu početnu prednost 10-4. Domaći tim ipak vrlo brzo se pribrao i zaigrao bolje te je već do kraja prve četvrtine preokrenuo rezultat u svoju korist 26-20.

Ozljeda Atkins i prednost domaćina na poluvremenu

S boljom igrom Washington je nastavio i u drugom periodu, pa je prednost domaćina nastavila rasti. U 17 minuti utakmice iznosila je +10 (43-33), a na predahu +8 za Washington 47-39.

Unatoč prednosti koju su imali, problem za domaći tim predstavljala je ozljeda gležnja Ariel Atkins pred kraj druge četvrtine, koja ih je ostavila na samo osam raspoloživih igračica za drugo poluvrijeme.

Treća četvrtina usmjerila dvoboj

No ipak ni značajno skraćena rotacija nije omela ekipu Washingtona da u furioznom tempu odigra treću dionicu utakmice, i riješi je u svoju korist rezultatom 27-15 te se tako odvoji na 20 poena prednosti na ulasku u posljednjih deset minuta utakmice 74-54.

Seattle lovio, ali  nije ulovio prednost Washingtona

Nakon što su  sjajnom trećom četvrtinom stekle značajnu prednost, domaće košarkašice u posljednjoj su četvrtini usporile ritam. Slabije izdanje Washingtona gošće su iskoristile i velikom serijom 27-11 u posljednjoj dionici primakle se na samo dva posjeda zaostatka 84-78 na četiri minute do kraja, no bliže od toga Seattle nije mogao, te je Washington mirno priveo utakmicu kraju..

Brittney Sykes i Jewell Loyd obilježile dvoboj

Najefikasnija u pobjedničkim redovima bila je Brittney Sykes sa 26 poena, pet skokova i tri asistencije, 16 poena postigla je Shatori Walker-Kimbrough, a 13 je ubacila Tianna Hawkins.

Za Seattle još je jednom sjajnu utakmicu odigrala Jewell Loyd s 39 poena, četiri skoka, i tri asistencije, dok su po 12 poena ubacile Dulcy Fankam Mendjiadeu i Ezi Magbegor. Naša Ivana Dojkić na terenu je provela 18 minuta i postigla pet poena, uz jedan skok i dvije asistencije.

S četiri pobjede i 15 poraza, Seattle trenutno drži pretposljednje 11. mjesto na ligaškoj ljestvici. U sljedećoj utakmici Seattle će gostovati kod Atlante. Susret je na rasporedu sutra (13.7.) u 1.00 sat ujutro po hrvatskom vremenu.