Chicago Seattleu nanio deveti uzastopni poraz u sezoni

Nastavlja se rezultatska kriza Seattlea.

Gošće od starta nametnule svoj ritam

Košarkašice Seattle Storma poražene su na domaćem parketu od ekipe Chicago Sky 90-75. Za ekipu Seattlea to je bio čak 11. poraz u posljednjih 13 dvoboja.

Izuzev početnog izjednačenja pri rezultatu 2-2, ostatak susreta pripao je gošćama, koje su konstantno imale prednost. Već nakon prve četvrtine Chicago je imao 10 poena prednosti (24-14).

U nastavku utakmice ta je prednost nastavila rasti te je na ulasku u posljednju minutu prvog poluvremena iznosila i +23 u korist gostujućeg tima (49-26), no  poluvrijeme je zaključila Sami Whitcomb s dvije pogođene trice za domaći tim, pa se na odmor otišlo s prednošću Chicaga (49-32).

Nagovještaj buđenja u trećoj četvrtini

U trećoj četvrtini domaćin se ipak budi i zahvaljujući seriji 22-14, na 59 sekundi do kraja trećeg perioda uspijeva se primaknuti na jednoznamenkasti zaostatak 63-54, no više od toga Seattle nije mogao.

Chicago je četvrtinu zaključio poenima Copper za +11 nakon 30 minuta igre, a potom je postigao i prvih šest poena na ulasku u četvrtu četvrtinu te se odvojio na 17 poena prednosti, što je i prelomilo susret. Do kraja više nije bilo nikakve rezultatske neizvjesnosti, gošće su nakon toga mirno i rutinski privele posao kraju.

Presudila dominacija Chicaga u skoku

Seattle je imao jednu od svojih boljih šuterskih večeri u sezoni, pogodivši 46,7 posto šuta iz igre (28 od 60). Magbegor je pogodila 6 od 10, Horston 4 od 6, a Whitcomb 4 od 5. Chicago je završio s postotkom od 42 posto šuta (29 od 69), no presudnim se pokazala apsolutna dominacija Chicaga u skoku 44-24, od čega su čak 18 bili skokovi u napadu gostujuće ekipe.

Iz tih 18 napadačkih skokova postignuto je 12 poena, dok je s druge strane Seattle za cijelu utakmicu imao četiri napadačka skoka iz kojih je postigao dva poena.

Copper, Mabrey i Smith za slavlje gostiju

Najefikasnije u pobjedničkoj ekipi bile su Kahleah Copper sa 29 poena i  Marina Mabrey sa 22 poena, pet skokova i šest asistencija, dok je Alanna Smith postigla devet poena uz čak 17 skokova i dvije asistencije.

Kod Seattlea listu strijelaca predvodila je Ezi Magbegor s 14 poena, Jewell Loyd i Jordan Horston ubacile su po 12, a Sami Whitcomb 11 poena. Naša Ivana Dojkić na terenu je provela osam minuta, i postigla dva poena, uz po jednu asistenciju i oduzetu te dvije izgubljene lopte.

Za ekipu Seattlea sada slijede tri uzastopna gostovanja, a prvo u nizu na redu je 26. srpnja kod ekipe New York Liberty. Susret je na rasporedu u 1.00 sat po hrvatskom vremenu.