Sjajno šutersko izdanje Andre Anzulovića: Zabok nadigrao Šibenku u Kupu

Zabok je ugrabio završnicu Kupa Kreše Ćosića pobjedom protiv Šibenke. Skakačka dominacija i odlično šutersko izdanje donijelo je Zabočanima vrijednu pobjedu i konačno slavlje 82:70. Šibenčani mogu žaliti za plus osam iz prve dionice i za prednošću sve do kraje treće četvrtine.

Zabok – Šibenka 82:70

Dobro su gosti iz Šibenika započeli s 12:20, ali Zabočani su uspjeli smanjiti do poluvremena na samo minus jedan (39:40). Gosti su imali inicijativu i u drugom dijelu, ali domaćini su mini serijom preokrenuli rezultat u svoju korist pa u posljednjih deset minuta ulaze s plusom od pola koša.

Egal je potrajao sve do četiri minute prije kraja. Ključnom se pokazala upravo još jedna trica Andre Anzulovića kojom Zabok bježi na plus osam za pobjedu i završnih osam Kupa (Final Eight)! Upravo je Anzulović bio najbolji strijelac s čak pet trica i ukupno 21 poenom. Marić (Petar) je dodao 14, a drugi Marić (Gabriel) je ubacio 11 poena, kao i Črnjević. Čiko junior je pritom imao i 11 skokova.

Dvocifren je još bio Patrik Jambrović koji je postigao okruglih 10 poena (uz čak 10 skokova i pet asistencija). Kod Šibenika je najefikasniji bio Freeman s 23 poena. Henrik Širko je ubacio 19 uz deset skokova, a Domagoj Šarić deset poena.

Kompletna statistika utakmice je dostupna na HKS-ovom linku.