Solidan nastup Ante Žižića u Euroligi; Simon poražen od Reala

Hrvati su bili ponovno aktivni u utakmicama 17. kola Eurolige. Svi naši predstavnici nisu imali rezultatski uspješnu večer te su svi upisali poraze, Ante Žižić, Dragan Bender, Kruno Simon i Krešimir Nikić koji nije ulazio u igru u porazu njegove ALBA-e.

Maccabi Playtika Tel Aviv – Zenit St. Petersburg 72:78

Maccabi Tel Aviv je poražen u tijesnoj završnici od Zenita što je definitivno mini iznenađenje kola. Poythress sa 16 i Ponitka s 14 su predvodili ruski sastav do pobjede rezultatom 72:78. Solidnu partiju odigrao je naš Ante Žižić koji je za 17 minuta igre upisao 10 poena uz četiri skoka. Dragan Bender igrao je isto toliko minuta ali se nije upisao u strijelce. Maccabi je inače predvodio Scottie Wilbekin s 18 poena.

Anadolu Efes – Real Madrid 65:73

Real Madrid je danas doveo novo pojačanje. Iako igrački deficitarni, “Kraljevi” su slavili na gostovanju u Turskoj zahvaljujući dobroj partiji Francuza Causeura koji je postigao 15 poena. Vasilije Micić je sa 16 poena i pet asistencija predvodio poražene. Naš Kruno Simon odigrao je 29 minuta te je ostvario 5 poena, pet skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

ALBA Berlin – Žalgiris Kaunas 71:74