Sjever: Grafičaru kup regije

Košarkaši Grafičara iz Ludbrega i drugi put u samo četiri dana bili su bolji od Podravca iz Virja. Nakon što su u subotu slavili s deset koševa razlike u prvenstvenom susretu, četiri dana kasnije su sa istom razlikom bili bolji i u finalu kupa “Krešimir Ćosić” regije sjever.

Grafičar – Podravac 86:76 (24:26, 49:46, 71:62)

Grafičar: Štefan 30, Novak Matija 22, Prprović 20, Novak Manuel 11, Siladić 3, Bušić, Bačani, Dijanušić, Poljak, Kokolek, Novak Mario.

Podravac: Baruškin 17, Kenđelić 13, Pintar 11, Koščić 11, Halusek 9, Šestak 7, Šiprak 6, Paligač 2, Molnar, Hrženjak, Tišljar.

Oba sastava su finalni susret kupa odigrala znatno oslabljena. Kod domaćeg sastava izostali su Vilim Poljak i Mario Novak-Medo, dok kod gostiju nije bilo Ilije Nikolića.

Za razliku od susreta u subotu, kada su nakon prvih deset minuta gubili s 14 poena razlike, gosti iz Virja u srijedu su odlično krenuli u susret, točnije u prvih sedam minuta. Košarkaši Grafičara udvajali su najboljeg igrača Podravca, Ivana Šipraka koji je u subotu zabio 28 koševa, a on je nesebično vraćao lopte na otvorene šuteve suigračima koji su ih pogađali. Tako u sedmoj minuti susreta bilježimo visokih 17 poena razlike za goste, točnije 7:24. Posljednje tri minute prve četvrtine potpuno na strani domaćina koji su nošeni gromoglasnom podrškom 300-tinjak navijača napravili seriju 17:2 pa se u drugu četvrtinu ušlo rezultatom 24:26 za goste iz Virja.

Druga četvrtina bila je izjednačena, a na krilima Luke Prprovića i Matije Novaka dobiva ju Grafičar s pet poena viška i na poluvrijeme odlazi s prednošću od tri poena razlike. Spomenimo da je Novak u prvom poluvremenu zabio 20 od svoja 22 koša.

Grafičar je u trećoj četvrtini otišao na devet poena razlike, a taj je period bio u znaku Zlatka Štefana. Nakon što je Šiprak početkom posljednje četvrtine dobio svoju petu osobnu, bio je to veliki hendikep za trenera Podravca, Mirka Hrženjaka. Domaći su košarkaši iskoristili tu činjenicu, održavali su prednost i na kraju slavili s deset koševa razlike te već drugu godinu u nizu osvojili kup regije sjever.

graficar2

Grafičar su do prolaska u daljnju fazu natjecanja predvodili Štefan s čak 30 koševa, 22 je dodao ranije spomenuti Novak, a na 20 se zaustavio Prprović. Kod Podravca, Marko Baruškin najbolji s 17 koševa, dok je Alen Kenđelić dodao 13.

Natjecanje u kupu se nastavlja sljedećeg tjedna, točnije u četvrtak, 21.studenog kada je Grafičar opet domaćin, ovog puta sastavu Požege, pobjedniku regije istok.