Skupina A: Izrael, Francuska i Poljska nastavili pobjednički niz

U francuskoj skupini A favoriti su odradili svoj posao. Domaćin Francuska razbila je BiH, a uvjerljivu pobjedu upisali su i Izraelci nad Fincima. Poljaci su pak uspjeli iščupati pobjedu nad Rusima.

Poljska – Rusija 82:79 (19:22, 23:18, 18:16, 23:22)

Utakmica je bila većim dijelom izjednačena i obje momčadi su se uglavnom izmjenjivale u vodstvu. Prijelomni trenutak se dogodio krajem treće četvrtine kada su Poljaci mini serijom 8:0 odvajaju na 76:68. Vodstvo više nisu ispuštali, a dvojac GortatWaczynski se pokazao ključnim kod Poljaka. Waczynski je iskoristio Gortatove povratne lopte pa je stao na 23 poena dok je Gortat ubacio 18. Kod Rusa se istaknuo Zubkov s 21 ubačajem.

Finska – Izrael 66:79 (13:25,18:21, 23:16, 12:17)

Izraelci su ostali stopostotni nakon što su rutinski odradili posao protiv Finaca. Sjajnim otvaranjem i početnih 10:0 te još jednom velikom 13:2 serijom u drugoj četvrtini Izraelci su zapravo riješili susret.

Iako su se borbeni Finci uspjeli početkom zadnje dionice vratiti na samo minus 4, ipak su ostali bez energije i Izraelci na krilima Eliyahua se ponovno odvajaju i mirno rješavaju utakmicu. Eliyahu se istaknuo s 22 ubačaja, a kod Finaca je Murphy ubacio 24 uz 9 skokova.

Francuska – Bosna i Hercegovina 81:54 (17:15,20:11, 30:10, 14:18)

Domaćini su kao i Izraelci susret već riješili na poluvremenu kada su pobjegli na dvoznamenkastu prednost. To je dotuklo ipak tanki roster Duška Ivanovića pa su Francuzi do kraja razbili igru BiH u potpunosti. Važno je istaknuti briljantnu treću dionicu gdje su čak postigli 30 poena i ostavili BiH na samo 10 ubačaja. Do kraja su samo rutinski dovršili susret. De Colo je kod Francuza ubacio 12, a Šutalo je kod BiH postigao 8 koševa.