Skupina B: Argentinci razbili Portoriko, Grci rutinski sa Senegalom

Drugi susret skupine B bio je “jednosmjerna ulica”. Podsjećamo, onaj prvi odigrali su naši s Filipinima. Argentinci su lagano svladali Portorikance koji su pali bez ispaljenog metka. Grčka i Senegal su posljednji današnji susret u skupini, a tu je očekivano Grčka upisala dva boda.

Argentina – Portoriko 98:75 (27:19; 45:38; 69:49)

Argentina: Scola 20, Gallizi, Mata 2, Prigion 9i, Campazzo 8, Laprovittola, Gutierrez  3, Delia 8, Herrmann 12, Nocioni 18, Bortolin, Safar 18

Portoriko: Clemente 2, Barea 24, Franklin 2, Arroyo 6, Vassallo 9, Rivera 5, Diaz, Sanchez 6, Huertas 5, Balkman 10, Galindo 6, Santiago

Argentinci su od samoga početka dominirali susretom stvorivši 23:10 u prvoj dionici. Ipak, Portorikance je u igri držao NBA igrač Jose Barea koji je povezao nekoliko napada krajem prve i početkom druge četvrtine pa se na odmor otišlo s aktivnim rezultatom (45:38).

Iz svlačionice izlaze preporođeni Argentinci, i nakon svega dvije minute egala, Scola i Nocioni rade veliku seriju (20:4) kojom lome utakmicu. Iskusni argentinski lisci takvu prednost nisu ispuštali i rutinski su utakmicu priveli kraju.

Njihova predstava veliko je upozorenje za Jasmina Repešu jer sutra je na rasporedu utakmica upravo s Argentincima. Scola s 20 te Nocioni s 18 poena bili su najbolji u redovima pobjednika dok je kod Portorikanaca sjajan bio Barea s 24 ubačaja. Susret je završio s velikom razlikom upravo iz razloga što je Carlos Arroyo zaustavljen na samo šest poena.

Grčka – Senegal 87:64 (18:9; 45:17; 64:36)

Grčka: Mantzaris 8, Borousis 7, Zisis, Vasileiaidis 13, Calathes 4, Glydianakis 4, Papanikolau 5, Sloukas 10, Kaimakoglou 17, Antetokoumpo 10, Vougoiukas 3, Printezis 5

Senegal: Niang, Dalmeida, Thomas, Ndoye 11, Thiam, Diop 6, Faye 2, Ndour 4, Ndiaye 6, Dieng 21, Badji 14

Grci su slovili kao veliki favoriti prije samog početka, a taj status su i opravdali. Borousis je bio glavni pokretač Grčke u prvoj četvrtini. Robusni centar je bio najdominantniji igrač na terenu i to se odmah osjetilo i na rezultatu. Senegalci su se na početku još dobro i držali, a potpuno su potonuli u drugoj i trećoj četvrtini kada se razigrao Kaimakoglou.

Sjajno tricaško izdanje imali su Grci. Kada šutirate 54%  za tri, tada jednostavno ne možete izgubiti utakmicu, pogotovo ako je protivnik puno slabiji. Posljednja dionica je bila rutinsko odrađivanje posla i nije bilo drame, a niti grčke tragedije, kao što to često kod Hrvatske zna biti slučaj.

Kod Grka su se istaknuli Kaimakoglou sa 17 poena te osam skokova te Vasileiaidis s 13 ubačaja, a kod poraženih je najbolji bio Dieng s 21 košem.