Skupina D: Nastavlja se borba za prvu poziciju

Tri najjače i vodeće momčadi skupine D Svjetskog kupa ubilježile su pobjede u četvrtom kolu, te time najavile zanimljiv rasplet prve tri pozicije uoči posljednjeg kola. Četvrto mjesto najvjerojatnije će otići reprezentaciji Meksika, koja u zadnjem kolu igra sa slabašnom Južnom Korejom.

Meksiko – Australija 62:70 (19:22; 32:33; 45:59)

Meksiko: Stoll 7, Ramos 8 (3 ol), Martinez, J. Guttierez 10, Ayon 11 (9 sk), Cruz 6, I. Gutierrez, Meza, Hernandez 5, Mendez 10 (5 as), Zamora, Parada 5.

Australija: Goulding, Broekhoff 12, Gibson 2, Ingles (5 as), Newley 10, Dellavedova 7, Bairstow 6, Exum 1, Baynes 21 (3 bl), Andersen 6 (7 sk), Motum 2, Jawai 4.

Pune dvije i pol četvrtine Meksikanci su zadavali glavobolju reprezentaciji Australije, ali tada kvaliteta Klokana dolazi do izražaja i oni odlaze na dvoznamenkastu prednost uoči posljednjih deset minuta. U posljednjoj četvrtini Australci su rutinirano održavali svoju prednost, a Meksiko je u tri navrata u posljednjoj minuti spustio razliku na -6, ali ipak prekasno za ozbiljniju prijetnju.

Gustavo Ayon s 11 je poena i devet skokova ponovno bio najbolji igrač Meksika, dok je kod pobjednika Aaron Baynes ubacio 21 koš.

Slovenija – Angola 93:87 (17:17; 44:43; 65:66)

Slovenija: Balažič 11, Slokar 6, Nikolič, Prepelič 5, Murič 7, Blažič 7, Zupan, G. Dragič 14, Z. Dragič 6 (7 sk), Lorbek 17, Klobučar 12, Omič 8.

Angola: Cipriano, Costa 2 (6 as), Fortes 21, Ndoniema 14, Santos, Joaquim 6, Gomes, Moore 17 (6 sk), Moreira 20, Manuel, Barros, Mingas 7.

Odličnu utakmicu odigrala je reprezentacija Angole i držala se u igri protiv favorizirane Slovenije do samog kraja susreta. Izjednačenu igru Slovenci su prelomili sredinom posljednje četvrtine i otišli na dvoznamenkasto vodstvo (84:74), ali uporni prvaci Afrike vraćaju se u igru i drže utakmicu napetom do posljednjih dvadesetak sekundi, kada su naši susjedi bili mirne ruke s linije slobodnih bacanja i osigurali si pobjedu 93:87.

Domen Lorbek ubacio je 17 poena, a Goran Dragič poen manje u pobjedi Slovenije, dok su se kod Angole s 21, odnosno 20 poena istaknuli Robero Fortes, odnosno Yanick Moreira.

Litva – Južna Korea 79:49 (17:19; 39:29; 57:33)

Litva: Pocius 6, Juskevicius 20, Kuzminskas 5, D. Lavrinovic, Maciulis, Seibutis 5, Jasaitis 2, Motiejunas 18 (7 sk, 5 as), K. Lavrinovic, Jankunas 4, Valanciunas 12 (8 sk), Vasiliauskas 7.

Južna Korea: Moon 15, Park, D. Yang, T. Kim 4, Lee 4 (3 bl), S. Kim, Cho 3, H. Yang, J. Kim 5, Heo, Oh 6, J. Kim 12.

Litva je bez prevelikih problema odradila posao protiv Južne Koreje i barem malo isprala gorak okus nakon jučerašnjeg poraza od Australije. Nakon prvih deset minuta Koreanci su imali prednost na svojoj strani, ali sve ostalo apsolutno je pripalo Litvi. Na kraju samo 49 ubačenih poena Koreje dovoljno govori o razlici u kvaliteti ova dva protivnika.

Adas Juskevicius s 20 ubačaja i Taejong Moon s 15 bili su najbolji pojedinci Litve, odnosno Južne Koreje.