Skupina F: 20 poena Tomića i Bogdanovića

U šestom kolu skupine F, turski Bešiktaš poražen je kod kuće od Maccabija, Olympiakos je slavio protiv Fenera, Barcelona je s lakoćom svladala Montepaschi, a Žan Tabak pretrpio je drugi uzastopni poraz, koji je njegovoj Caji nanio moskovski Khimki.

Bešiktaš JK Istanbul – Maccabi Electra Tel-Aviv 55:77(12:21; 22:43; 35:57)

Težak poraz pretrpili su košarkaši Bešiktaša na domaćem parketu od Maccabija. Sjajno raspoloženi igrači Ponosa Izraela praktički su već u prvom poluvremenu, koje je završilo rezultatom 22:43, riješili pitanje pobjednika, pa je nastavak susreta omogućio Ermanu Kunteru i Davidu Blattu da daju priliku svim igračima da osjete igru, osim lakše ozlijeđenog Malcolma Thomasa u redovima gostiju.

Najbolji strijelac u pobjedničkoj momčadi bio je Lior Eliyahu s 14 ubačaja, dok je s poenom manje u domaćoj ekipi najefikasniji bio Serhat Cetin.

Hrvatski košarkaši nisu ostvarili značajniji utisak u ovome susretu. Damir Markota je za Bešiktaš u igri proveo 23 minute i pritom ubilježio pet poena, četiri skoka i asist, dok je kod gostiju Darko Planinić za 15 minuta na parketu ubacio četiri koša uz jedan skok, ali i izgubio pet lopti i napravio pet prekršaja.

Olympiakos Piraeus – Fenerbahče Ulker 82:71(23:24; 43:37; 68:49)

Vrijednu pobjedu ostvario je grčki Olympiakos, koji je slavio protiv Fenerbahčea. Nakon ovog susreta Grci se nalaze na polovičnom učinku dok je turski predstavnik slavio u samo jednom susretu dosadašnjeg djela.

Nakon nešto boljeg otvaranja susreta gostujuće ekipe, Olympiakos je dominirao drugim periodom susreta i na poluvrijeme otišao sa 6 poena prednosti. Ključni dio susreta odigran je u trećoj četvrtini koju su gosti dobili rezultatom 25:12, rezultatski se odlijepili te zadržali prednost do samog kraja.

U vrlo izjednačenom domaćem sastavu najviše je pokazao Vassilis Spanoulis s 15 poena i 5 asistencija. Goste je u susretu držao dvojac Bo McCaleb i Bojan Bogdanović. Omaleni razigravač zabilježio je 20 poena i 6 skokova, no više nas veseli još jedna impresivna partija našeg reprezentativca. Bojan je završio susret s 20 poena a posebno je impresivna činjenica kako je iznudio 10 osobnih pogrešaka, koje je kapitalizirao šutiravši slobodna bacanja 8 od 8. No dominacija u skokovima domaće ekipe bili je prevaga, pa tako ni odlična Bojanova partija nije pomogla.

Barcelona Regal – Montepaschi Siena 85:66(20:13; 48:29; 68:47)

Nešto malo manje zanimljiv susret odigran je u Barceloni, gdje je Montepaschi doživio prvi poraz u uvjerljivom nastupu domaće ekipe.  Barcelona je krenula furiozno te slavila u prva tri perioda igre dominirajući u svim segmentima. Ova dva kluba nalaze se na vrhu ljestvice s jednim porazom.

Najbolji pojedinac susreta naš je Ante Tomić koji je zabilježio 20 poena uz fantastičan šut iz igre 9 od 12. Uz poene pridodao je Ante 5 skokova i isto toliko asistencija i dominirao susretom bez izgubljene lopte. Na terenu je proveo 25 minuta što njegov nastup čini još samo impresivnijim. Uz njega odličnu partiju odigrao je Xavier Rabaseda koji je za 17 minuta postigao 16 poena šutiravši za tricu 4 od 4. Kod neuvjerljivih gostiju ponovo se istaknuo Bobby Brown s 19 poena i 4 asistencija.

Caja Laboral Vitoria – BC Khimki MR 71:83 (18:19; 45:43; 56:62)

Nakon nevjerojatnog niza Žana Tabaka od 7 uzastopnih euroligaških pobjeda, njegova Caja pala je od Barcelone, a u ovom kolu i od moskovskog Khimkija.Rusi su se iskupili za nesretni poraz u prošlom kolu te upisali svoju četvrtu pobjedu u ovom dijelu natjecanja.

Za pobjedu Khimkija najviše je zaslužan Paul Davis, koji je predvodio momčad s 20 koševa i pet skokova. Samo četiri poena manje zabio je Kelvin Rivers, koji je bio nevjerojatno precizan iza crte za tri poena. Nažalost, u sjeni navedenih igrača ostao je Zoran Planinić, sa solidnih 13 poena i čak šest asistencija.

Kod domaće momčadi najbolji je bio Fabien Causeur sa svojih 15 poena, a slijedili su ga Maciej Lampe s 13, kao i Nemanja Bjelica s 12 poena.