Skupina F: Maccabi izjednačio rekord

Sinoć je odigrana samo jedna utakmica skupine F u kojoj je Maccabi ugostio Bešiktaš i ostvario visoku pobjedu. Danas su na rasporedu ostali susreti između Khimkija i Caje Laboral, Fenerbahcea i Olympiacosa te Montepaschi Siene i Barcelone.

Maccabi Electra – Bešiktaš 101:58 (29:11, 61:27, 91:35)

Maccabi je bio favorit protiv gostiju iz Turske, ali nitko nije mogao očekivati da će završiti utakmicu s 43 poena prednosti. Maccabi je već u prvom djelu serijom 13:0 otišao na visokih 23:6, a seriju je prekinuo naš Damir Markota koji je s crte slobodnih bacanja upisao svoje jedine koševe u utakmici. Domaćini nisu stali ni u drugoj četvrtini i već tada odlaze na nedostižnih 30 poena prednosti.

Maccabi nije želio ispustiti visoko vodstvo i drugi dio utakmice otvara serijom 9:0 da bi u posljenje dvije minute napravili novu 12:3 seriju kojom odlaze na visokih 50 poena prednosti. Gosti su uspjeli upisati samo 8 ubačaja naspram domaćih 30 u toj četvrtini. Darko Planinić minutu prije kraja utakmice probija granicu od 100 poena čime je započelo slavlje izraelskih navijača.

Pobjedničku momčad predvodili su Devin Smith s 16 poena i 9 skokova, a isto toliko ubačaja imao je i Ricky Hickman. Planinić je odigrao 22 minute koje je iskoristio za 14 poena i 4 skokova. S druge strane samo je Ricky Minard imao više od deset poena, točnije 12 uz 7 skokova. Markota je odigrao 8 minuta i ubacio samo 2 poena.

Maccabi je ovom pobjedom izjednačio rekord po broju uzastopnih pobjeda u Top 16 fazi natjecanja. Podsjetimo se da su izraelci imali samo 2 pobjede uz 5 poraza, a s ovom pobjedom došli su do 8-5  i vjerojatno osigurali nastavak natjecanja. Uz to, valorizacija domaćih igrača bila je ukupno 143 čime je srušen rekord Vitorije iz 2009. godine.