Slaboj Cedeviti treći poraz u nizu

Zvezda je prije ove utakmice bila veliki favorit, kako zbog sjajne forme svojih igrača, tako i zbog činjenice da je Cedevita neočekivano prošli tjedan izgubila od Splita i nije pružila dobru utakmicu. Još su ostali bez Šuputa, koji je mogao nastupiti u Beogradu, no nisu ga željeli forsirati dok ne bude 100% spreman za igru.

Od početka se vidjelo koliki je hendikep njegovo odsustvo iz momčadi, po nekim akcijama u prvom poluvremenu kad su Miro BilanLukša  Andrić, ili  Bracey Wright promašivali zicere ili u slučaju Wrighta, gubili lopte driblingom na sredini terena, izgledalo je kao da se boje zabiti koš.

U prvoj četvrtini, vidjelo se da će Cedevita teško konkurirati, no još je Aleksandar Petrović uspijevao rotacijom pokrpati neke rupe te su njegovi igrači zabili 19 koševa. Domaćini su bili za 9 koševa bolji, nakon 10 minuta, rezultat je 28:19.

Druga četvrtina ove utakmice, vjerojatno je najgorih 10 minuta što ih je Cedevita odigrala ove sezone. Zabili su 11 koševa, no trebalo im je gotovo 6 minuta da Suton postigne tricu. U tom su razdoblju domaćini napravili 12-0 seriju, rezultat je nakon jednog koš-faula bio 39:19. Osim Marka Tomasa koji se iskazao, ostali su o obrani bili jako loši. Vlado Vukoičić je na početku druge četvrtine na klupu stavio 4 igrača iz prve petorke, u igri je ostavio samo Eltona Browna.

Cedevita bez  Predraga Šuputa nije dakle mogla parirati ni klupi Zvezde. Vanjski šut potpuno je stao, Bilan je u tom razdoblju igrao jako slabo, jedva da je obruč mogao pogoditi, jednu loptu je bacio u bunar. Bracey Wright pa i Derwin Kitchen djelovali su također izgubljeno, previše se išlo na individualnu igru, sa slabim protokom lopt, gotovo bez ikakve agresivnosti u napadu, bez prodora prema košu i traženja kontakta.

Na poluvremenu je rezultat bio obzirom na viđeno na terenu, sasvim realnih 48:30.

Treća četvrtina donijela je ipak pad u igri domaćina koji su se naravno opustili te počeli uzimati neke nerezonske šuteve. Raško Katić je dobio svoju četvrtu osobnu, tako da ga je trener izvadio, uveo je nakratko 19-godišnjeg Luku Mitrovića koji je zabio dva koša, no to je bilo to. Cedevita se zonskom obranom uspjela obraniti 3 napada zaredom, prisilili su Igora Rakočevića i Demarcusa Nelsona na šutiranje trice iz teških pozicija, Wright je zabio nekoliko šuteva te su četvrtinu završili s -13 (62:49).

U posljednih 10 minuta, Cedevita nijednom nie uspjela doći na -10. Veći dio su bili na 15 koševa zaostatka, no opet je falilo kreativnosti u napadu i kvalitetne obrane. Utakmicu su završili s 28 ispucanih trica od kojih je ušlo 9.

U zadnjoj četvrtini, Suton je bio limitiran jer je imao 4 osobne, a dosta vremena na parketu prije toga, proveo je u tandemu s Antom Mašićem, čime su pokušalo nadoknaditi neigranje Sutona. Andrić i Bilan nisu bili na razini, a posebno se to vidjelo u skakačkom segmentu gdje su crveno-beli do kraja utakmice ubilježilo čak 34 skoka, od čega 0 napadačkih! Jednostavno, nije im to bilo potrebno, a za usporedbu, gosti su ukupno skupili 27 skokova, 5 napadačkih i 22 obrambena, od kojih većinu u trećoj četvrtini nakon dosta nerezonskih šuteva domaćina.

Kako su se bližile završne minute, prednost domaćina, došla je do 20 koševa, Raško Katić je svojom drugom tricom postavio rezultat 72:52. Na tome, ipak nije stalo, a do kraja smo mogli vidjeti i par egzibicijskih poteza, od čega jedan Tomasa koji nije rezultirao košem i jedan Cvetkovića u kontri. Završilo je 90-65.

Cedeviti je ovo treći poraz u nizu, pala je na omjer 9-8, a Zvezda je došla na 12-5. Igokea nakon pobjede 60:68 u Splitu, ima omjer 14-3, Partizan je treći s 11-6, a Cedeviti je četvrto mjesto preuzela Budućnost koja sad ima omjer 10-7.