Slobodi iz Tuzle kadetski turnir u Đakovu

Sloboda iz Tuzle pobjednik je odlično organiziranog 2. Međunarodnog kadetskog turnira koji se prošli vikend igrao u Đakovu. U finalnoj utakmici, u neizvjesnoj završnici, bili su bolji od domaćina KK Sedam iz Đakova. Tuzlaci su bolje počeli utakmicu od igrača Josipa Jurića i na poluvrijeme odlaze s prednošću od šest poena. Boljom igrom u obrani Đakovčani sustižu goste iz BiH te u posljednju četvrtinu ulaze s izjednačenim rezultatom. Ipak, gosti iz Tuzle u posljednjim sekundama postižu tricu za konačnih 56:53.  U sastavu pobjednika turnira najbolji je bio Jasmin Jakupović s 23 poena, a kod Đakovčana Nikola Jurić s 16.

U utakmici za treće mjesto Đuro Đaković je s 56:50 pobijedio Osječki sokol, najmlađu momčad na turniru, a zasluženo peto mjesto osvojila je Sedmica iz Podgorice pobjedom protiv neprepoznatljivih Vinkovčana.

FINALE:

KK Sedam Đakovo – OKK Sloboda Tuzla 53:56 (15:18, 30:36, 46:46)
Suci: Marko Radoš i Ivan Kelava (oba Đakovo)
Sedam: Jurić 16, Kelava 13, Perković 13, Čupić 8, Češkić 3, Soldo, Glavaš, F. Vladović, , Barberić, K. Raguž, P. Raguž, Platužić
Sloboda: Jakubić 23, Ćustović 18, Berbić 10, Pavić 3, Uštraković 2, Jamić, Hadžimuratović, Paragan, Kadrić, Gažibegović, Šabić.

2. Međunarodni turnir u Đakovu
Sudionici turnira, foto: KK Sedam

Po izboru trenera najbolja petorka turnira je: Jasmin Jakupović, Safet Ćustović (Sloboda), Neven Čupić, Nikola Jurić (Sedam) i Mihovil Kraljik (Đuro Đaković).

Najbolji strijelac turnira je bio Jamin Jakupović koji je tom prigodom dobio košarkaški dres, dok su prve tri momčadi turnira dobile pehare.