Sobin i Delaš preko Mustapića do druge pobjede

Naši košarkaši u poljskom prvenstvu nastavljaju sa sjajnim igrama, a drugome kolu sastali su se svi na istom parketu. Naime, Krosno Jakova Mustapića suočio se s Anwilom Josipa Sobina i Ante Delaša.

Anwil je djelovao kao japanski brzi vlak od početka te domaćinima nisu ostavili ni trunke šansi u ovom dvoboju. Na poluvremenu je već bilo 19 razlike da bi na ulazu u posljednjih deset minuta na semaforu stajalo ogromnih +37 za goste. Do kraja je Krosno malo smanjio za konačnih 88:57 za Anwil Wloclawek.

Jakov Mustapić je odigrao 18 minuta za poraženu momčad, a upisao je 10 poena uz pet skokova. Imao je loš šuterski dan uz tricu 0/3. S druge strane maestralan je bio Splićanin Josip Sobin. Nekadašnji kapetan KK Splita imao je perfektnih 7/7 za dva poena te je osim tih 14 ubačaja pridodao i devet skokova uz dvije asistenicije, a sve to u samo 20 minuta igre. Ante Delaš je ubacio samo 5 koševa, no imao je čak osam asistencija te tri skoka.

Anwil je upisao drugu pobjedu u isto toliko utakmica dok je Krosno doživjelo prvi poraz.