Solidan nastup Ukića u velikom grčkom derbiju

Tijekom prošlog tjedna odigrano je drugo kolo grčke lige u kojoj nije bilo puno neizvjesnosti. Odigrano je sedam utakmica, a najočekivanija je sigurno bila ona između Panathinaikosa i Olympiacosa koja se, uz utakmicu Apollona i KAOD-a, pokazala najinteresantnijom.

Prvu utakmicu odigrali su Apollon i KAOD, a bolja je bila momčad KAOD-a nakon dvostrukog produžetka. Završilo je 89:92, a najbolji u redovima pobjednika bili su Kevin Palmer s 13 poena i 10 skokova te Keyon Carter s 11 poena, 7 skokova i 5 asistencija. Na drugoj strani zablistali su Vladimir Petrović-Stergiou s 33 poena i Keaton Grant s 24 poena i 8 skokova dok je Errick McCollum pridodao double-double učinak od 14 poena i 11 skokova. Apollonu je ovo drugi poraz, a KAOD-u prva pobjeda u novoj sezoni.

Panalefsiniakos i Kavala su ušli u međusobni susret s porazom iz prve utakmice. Panalefsiniakos je uspio iskoristiti prednost domaćeg terena te upisati pobjedu s 87:74. Iako su zaostajali 1 poen na kraju prve četvrtine, do poluvremena su već imali dva poena prednosti, a ta prednost je samo rasla kako je utakmica odmicala. Nikos Liakopoulos predvodio je domaćine do pobjede s 18 poena i 6 asistencija, a uz njega možemo spomenuti Nikolaosa Papanikolaoua s 13 poena i 6 skokova. William Coleman predvodio je goste sa 17 poena i 7 skokova dok je Nemanja Mitrović pridodao 16 poena.

Sljedeća utakmica na rasporedu bila je između AGOR-a i Arisa, a ekipa Stergiosa Koufosa lagano je odnijela pobjedu sa 65:50. Utakmica je bila riješena već u prvoj četvrtini, a na veliki odmor AGOR je otišao s 21 poenom prednosti. AGOR je kontrolirao većinu utakmice, a gosti su dobili jedino posljednju četvrtinu 8-19. Najbolji u redovima AGOR-a bio je Uroš Duvnjak s 19 poena, a Brent Petway pridodao je 13 poena i 8 skokova. Kod gostiju najbolji su bili Muhamed Pašalić, Michalis
Pelekanos
i Eleftherios Bochoridis s po 10 poena.

PAOK je lagano došao do pobjede nad Ikarosom 71:48. Iako su gosti vodili nakon prve četvrtine, domaćini su uhvatili ritam i prešli u vodstvo koje je, kako je utakmica odmicala, sve više i više raslo.
Razlog velikog pobjedi je vjerojatno igra pod košem jer je PAOK zabio 52 poena naspram Ikarosovih 28. Tome su najviše pridonijeli Donnie McGrath sa 16 poena i 5 skokova, Mihalis Tsairelis s 13 poena te Wiliam Hatcher s 12 poena. Alexis Kiritsis predvodio je Ikaros s 24 poena.

Panionios je pobjedom na Peristeri GS ostao neporažen nakon ovog kola. Izabranici Thanasisa Skourtopoulosa kontrolirali su cijelu utakmicu te sa 79:65 odnijeli svoju drugu uzastopnu pobjedu. Najbolji u redovima domaćina bio je Vladimir Janković s 15 poena i 8 skokova dok je Ioannis Athineou pridodao 13. Na suprotnoj strani najbolji je bio Alekos Petroulas sa 17 poena, a uz njega možemo spomenuti Nontasa Papantonioua koji je zabilježio 12 poena i 6 skokova.

Kolossos je također zabilježio drugu pobjedu te zadržao stopostotni učinak u drugom kolu. Iako se Ilysiakos držao prvi dio utakmice, gosti su ipak uspjeli zabiti više poena u svim četvrtinama te odnijeli
pobjedu s 49:65. Kolossos je već u prvi minuti došao u vodstvo i do kraja utakmice nije dao Ilysiakosu da barem jednom pređu u vodstvo. Najbolji u ekipi Minasa Gekosa bio je Dimitrios Tsaldaris sa 16 poena dok je LaRon Dendy pridodao 13. Na suprotnoj strani samo je Ernest Scott zabio preko 10 poena, točnije 18.

Najočekivanija utakmica igrala se između Panathinaikosa i Olympiacosa, momčadi koje su ostvarile pobjede u svojim prvim utakmicama te se nadale da će ostati neporažene. Olympiacos je već do poluvremena napravio velikih 12 poena prednosti, ali u drugom dijelu utakmice padaju. Domaćini uspijevaju naći snage i uz pomoć domaće publike nadigrati Olympiacos, ali ipak ostaju kratki te gosti odnose drugu uzastopnu pobjedu sa 64:60. Vassilis Spanoulis predvodio je ekipu Giorgosa Bartzokasa s 19 poena, a s klupe mu se pridružio Stratos Perperoglou uz 12 poena. Na suprotnoj strani dobru utakmicu odigrao je Dimitris Diamantidis s 19 poena, a pomoć je imao u našem Roku-Leniju Ukiću i Kostasu Tsartsarisu koji su pridodali po 10 poena.

Nakon drugog kola tri su momčadi na omjeru dvije pobjede bez poraza (Kolossos, Olympiacos i Panionios), sedam je momčadi s jednom pobjedom i jednim porazom dok 3 momčadi nemaju niti jednu pobjedu, odnosno omjer 0-2 (Apollon, Aris i Kavala).