Splićani do treće uzastopne pobjede

Košarkaši Splita večeras su na Gripama sa 96:86 bili bolji od Jolly JBS-a i nakon niza od pet poraza stigli do treće uzastopne pobjede. Iako im ova pobjeda neće pomoći u borbi za ulazak u Ligu za prvaka, dobro će im doći u slučaju da se tamo ne plasiraju ni njihovi večerašnji gosti, koji su ovim porazom zaostali još jedan koračić prema svom cilju.

Split – Jolly JBS 96:86 (25:21; 51:40; 67:58)

Split: Subotić 23 (7 sk, 10 as), Mimica 17 (7 as), Markulin 3, Filipović, Katić, Najev 27, Matić 13 (8 sk, 5 as), Dominović, J. Jukić 10 (6 sk), Madunić, Kalajžić, I. Jukić 5 (5 as).

Jolly JBS: Gulam 2, Roso, F. Bubalo 16, Katura 30, Kozić, Vrlika 8 (7 sk), Surina, Mrva 7, Perković, D. Bubalo 11, Vrsaljko 12, Cinac.

Bolje su gosti iz Šibenika otvorili utakmicu i nakon četiri minute poveli 4:10 te prisilili domaćeg stratega Antu Nazora da pozove prvu minutu odmora. Žuti su se tada pokrenuli i na krilima Ivana Mimice i Filipa Najeva okrenuli vodstvo i do prvog odmora poveli 25:21. Poenima Srđana Subotića Splićani u 13. minuti prvi puta odlaze na dvoznamenkastu prednost (31:21), ali s pet uzastopnih poena Luke Kature gosti smanjuju na pristojniju razliku. Do kraja poluvremena igralo se koš za koš, pri čemu su se bolje snašli domaćini i na veliki odmor otišli s prednošću 51:40.

Treća četvrtina nije gledateljima ponudila mnogo iznenađenja, a prednost Splićana kretala se konstantno između sedam i 11 poena razlike. Ulazak u posljednjih deset minuta bio je koban za šibensku momčad, kada su Splićani ponajprije preko Josipa Jukića došli na +17 (77:60). Efikasni napadi nastavili su se do kraja susreta, a posljednji trzaj gostiju bio je dvije i pol minute prije kraja kada ih je Katura tricom približio na 86:79. Tada su Splićane povukli najiskusniji Mimica i Subotić, a konačnih 96:86 svojom je četvrtom tricom postavio Katura.

Najefikasniji Splićanin s 27 poena bio je Najev, Subotić je dodao 23 uz sedam skokova i deset asistencija, a Mimica 17 koševa i sedam asista. Kod gostiju sjajni je Katura s 30 poena imao kakvu takvu podršku tek u Franji Bubalu se sa 16 koševa i deset iznuđenih prekršaja.

Split je na koncu imao svega devet izgubljenih loptu nasuprot Jollyevih 15, a posebno bode u oči broj od čak 32 asistencije Splita, dok su ih Šibenčani udjelili tek osam.