Split na pola puta do ostanka

U prvoj izlučnoj utakmici za ulazak u A-1 ligu košarkaši Splita su na gostovanju pobijedili Hermes Analiticu 103:90.

Domaći su košarkaši bolje otvorili susret i već sredinom prve četvrtine ubačajima Grgata s linije slobodnih bacanja poveli 19:11, a potom tricom Smajlagića došli do maksimalnih 30:18.

Otvorilo se zatim Žutima koji preko Mustapića rade seriju 9:0 (30:27 na kraju prve četvrtine), da bi s dvije trice Markulina Burićeva momčad otišla na 37:32 u 14. minuti. Razigrani Markulin odveo je svoju momčad i do prvog dvoznamenkastog vodstva (50:40) pretkraj prvog poluvremena.

Koševima Grgata i Smajlagića vratili su se Analitičari do minimalnog vodstva (62:61) na ulasku u posljednje tri minute treće dionice. Pred posljednjih deset minuta minimalna je rezultatska prednost (67:66) bila na strani zagrebačke momčadi.

Matić, Glavinić, Markulin i Tešija na startu posljednje četvrtine rade seriju 14:3 koja se za domaću momčad u preostalih šest-sedam minuta pokazala nedostižnom.

Žuti su imali šestoricu dvoznamenkastih igrača: Markulin je upisao 21 poen, Glavinić 20 (3sk, 5as), Mustapić 19 (5sk), Matić (11sk, 4as) i Tešija (5sk) po 12, te Filipović 11 poena (3sk, 3as).

Smajlagić je dominirao kod Analitičara (28p, 8sk), 20 poena (5sk, 6sk) upisao je Garafolić, iskusni Grgat se zaustavio na 16 poena (4sk), a Šabić je dodao 14 poena (3as).

Drugi susret istih protivnika na rasporedu je u subotu (18:30 sati) na splitskim Gripama.