Split razbio Osijek

Košarkaši Splita odmjerili su snage, na Gripama, s VROS Osijekom i uvjerljivo slavili. Već nakon prve četvrtine sve je bilo jasno, Splićani su imali veliku prednost koju nisu ispuštali do kraja susreta. Završilo je s visokih 81:65 za Splićane.

Split – VROS Osijek 81:65 (22:9; 43:25; 63:39)

Filipović 13; Tončinić 26

Sjajno su Splićani startali. Semafor je nakon samo par minuta pokazivao 10:0 za Split. Vidjelo se već na početku da obrana Osječana nema lijeka za splitski napad pa je već nakon prve četvrtine Split imao dvoznamenkastu prednost.

Prednost domaćina je s vremenom rasla, a koliko je bila dobra timska igra Splićana pokazuje činjenica da je čak pet igrača završilo s dvoznamenkastim brojem poena. Kod gostiju je jedini bio raspoložen Tončinić koji je na kraju utrpao 26 poena, ali nije imao veliku pomoć u drugim suigračima.

Tončinić je na kraju samo uspio ublažiti razliku, a domaćini su rutinski utakmicu priveli kraju. Kod Splita je pak najefikasniji bio Filipović s 13 ubačaja.