Hrvati u Euroligi; Hezonja opet najbolji strijelac, dobra predstava Žižića i Simona

Dosta hrvatskih igrača bilo je aktivno večeras u Euroligi. Mario Hezonja je ponovno bio najbolji strijelac Panathinaikosa u porazu Zelenih kod Bayerna. Dobru partiju odigrao je Kruno Simon u pobjedi protiv CSKA Moskve, a solidan posao je odradio i dvojac Maccabija, Ante Žižić i Dragan Bender.

Mario Hezonja je bio najefikasniji igrač Panathinaikosa s 14 poena, četiri skoka i dvije ukradene lopte za 25 minuta igre. Wade Baldwin je predvodio Bavarce s 27 poena i šest asistencija. Kod Bayerna je devet minuta igrao Leon Radošević koji je ostvario četiri poena i dva skoka. Konačan rezultat je bio 76:71.

Anadolu Efes nastavlja nizati pobjede, a ovog puta je u Istanbulu nastradao CSKA s visokih 100:70. Kruno Simon je bio jedan od šest dvocifrenih igrača s 11 poena, četiri skoka i četiri asistencije. Vasilije Micić je bio igrač utakmice s 21 poenom.

Maccabi je kod kuće svladao Valenciju sa 84:72. Ante Žižić je odradio izvrsnih 16 minuta u kojih je postigao 13 poena uz šest skokova te po jednu asistenciju i ukradenu loptu. Dragan Bender je upisao 8 poena i pet skokova uz stopostotnih 3/3 iz igre.