Split slavio protiv AEK-a u prvom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka!

Split je s rezultatom 65-50 bio bolji od ciparskog prvaka AEK Larnace. Sutra je dan odmora, a Žute u srijedu čeka četvrfinalni ogled protiv švicarskog Fribourga.

Košarkaši Splita slavili su u prvom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka protiv ciparske AEK Larnace rezultatom 65-50!

U vrlo tvrdoj utakmici obje ekipe imale su skroman napadački učinak, dovoljno je izdvojiti podatak da se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 28-23 u korist Žutih, a obje ekipe su kombinirano iz igre šutirale 21/67.

Split ništa bolje nije otvorio ni drugo poluvrijeme, nakon šest minuta igre u trećoj četvrtini AEK se serijom 11-1 odvojio na pet koševa prednosti (34-29). Tu trener Splita Srđan Subotić povlači možda i ključan potez utakmice – nakon lošeg ulaska u utakmicu vratio je na parket Karla Žganeca, a prve minute dao je i Lovri Runjiću. Navedeni dvojac je u samo tri minute postigao 10 poena (8 Žganec, 2 Runjić) te vratio Split u utakmicu (39-39).

U zadnjoj četvrtini Split je nastavio igrati u dobro ritmu; u prve četiri minute protivniku su dozvolili tek 2 poena te su se odvojili na prvu značajniju prednost (50-41). Do kraja utakmice Split je održavao teško stečenu prednost, a sve sumnje u ishod susreta otklonio je Toni Perković sa dvije trice tri minute prije kraja.

Srđan Subotić (FOTO: fiba.basketball)

Prvo ime susreta bio je Karlo Žganec sa 15 postignutih poena (6/8 iz igre) te 8 uhvaćenih skokova (3 u napadu). Toni Perković zabio je 13 poena uz 5 skokova, a američko pojačanje Tre McLean je unatoč lošem napadačkom danu (2 poena, 1/10 iz igre) pridonio pobjedi Splita sa 9 uhvaćenih skokova i 4 asistencije.

U ciparskoj momčadi prvi je strijelac bio Quentin Snider (11 poena, 5/14 iz igre), a pratili su ga Sizopoulos (10 poena) i Eden Ewing (9 poena, 7 skokova).

Splićane u srijedu (16:30) očekuje polufinali dvoboj protiv prvaka Švicarske – Fribourga.