Split uvjerljiv na Gripama protiv Cibone

Split je uvjerljivo došao do pobjede protiv Cibone u prvoj polufinalnoj utakmici HT Premijer lige. Konačan rezultat bio je plus 15 na kontu Žutih – 95:80. Tako su Žuti dobili svoju vrstu “osvete” za iskrice koje su protekla dva dana zabavljale hrvatsku košarkašku javnost.

Nije bilo idealno za Žute. Gnjidić i Marić su doveli Cibonu na plus devet tijekom druge dionice. Nakon minute odmora Split se probudio, prvo je Perasović podigao atmosferu nakon četiri poena iz jednog napada pa je Ukić u završnici donio poene za plus tri Splita.

Žuti bolje otvaraju drugi dio. Cibosi su se preko Novačića vraćali u igri na minus pet – 62:57, ali to je bilo praktički sve od Vukova. Splićani su uglavnom zadržali dvocifrenu prednost, a u nastavku Ilija Đoković postiže važnu tricu za plus 15 i tu je uslijedio početak pada. Sve dvojbe je tri minute prije kraja otklonio Marko Luković s još jednom tricom za 89:74.

Statistika

SPLIT: Đoković 6, Perković 13, Perasović 13, Kedžo, Ukić 12, Marčinković 7, Bajo, Čampara, Babić 9, Vranković, Luković 18, Marić 17.

CIBONA: Vujović, Radovčić 11, Planinić 13, Marić 2, Mustapić 8, Buljević, Novačić 13, Gnjidić 8, Branković 11, Drežnjak 12, Nakić 2.