Split uvjerljiv protiv Šibenke

Košarkaši Splita upisali su novu pobjedu u premijerligaškom okršaju protiv Šibenke na Gripama. Momčad Ivice Skelina je rutinski odradila posao te je utakmicu riješila odličnom drugom četvrtinom kada je postigla preko 30 poena. Konačan rezultat bio je 108:77.

Prva dionica bila je potpuno izjednačena. Žuti su na kraju prvih deset minuta vodili s plus jedan, da bi sjajnom drugom dionicom riješili pitanje pobjednika. Odličnu rolu je prije svih odradio Blaž Mesiček, a minute je vrlo dobro iskoristio mladi Gizdavčić. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 48:35.

Šibenčani su se dobro držali na aktivnih deset poena zaostatka sve do sredine treće dionice. Ivan Perasović imao je dobru predstavu, a i ostali su se redom upisivali u strijelce. Pred posljednjih deset minuta semafor je pokazivao 72:50.

Stoga je četvrta dionica odrađena rutinski, a Split je na kraju očekivano upisao pobjedu. S obzirom da je utakmica bila riješena nakon 30 minuta dojma smo da su treneri mogli i još pokoju minutu više dati mlađim igračima, premda su imali pretežno solidne minute.

Sani Čampara je s 19 poena predvodio Žute. Blaž Mesiček je postigao 16 uz osam asistencija. Marin Marić je imao double-double, 15 poena i 10 skokova. Marčinović je postigao 13, Perasović 11 uz sedam asistencija i pet skokova. Antonio Vranković je također bio dvocifren s 10 poena.

Kod Šibenke je odličnu partiju odradio Miković s čak 30 poena. James Freeman je ubacio 15, a Henrik Širko i Kristijan Andabaka su postigli po osam poena.