Split uvjerljivo protiv Furnira

Split i Furnir su na Gripama večeras otvorili 33. kolo HT Premijer lige. Splićani su upisali uvjerljivu pobjedu rezultatom 126:93. Bila je to potpuno jednosmjerna utakmica tijekom svih 40 minuta. Žuti su nakon prvih deset minuta stekli 19 poena viška te su na kraju zasluženo slavili.

Brzo otvaranje Splita za 18:1 seriju je u biti i riješilo sve dvojbe. Ekspresni početak doveo je Split u mirne vode nakon prvih deset minuta,a prednost je zadržana do poluvremena – 64-43.

Split je u nastavku potpuno iskontrolirao utakmicu te je upisao zasluženu pobjedu. Furnir se pak okreće dodatnim kvalifikacijama i razigravanju za ostanak u premijerligaškom društvu. No, Dubravaši tek trebaju saznati protivnika, a to će biti poraženi iz prvoligaškog finalnog okršaja između Cedevite Junior i Dinama.

Marin Marić je double-double učinkom bio najefikasniji kod Žutih – 22 poena i 10 skokova. Dvocifreni su još bili Perković s 20, Ivan Perasović s 18 te Luković sa 17 poena. Andre Tramaine Isabell je s 26 poena i osam asistencija predvodio Furnir. Solidnu rolu su odradili Perić sa 17 i Jerković sa 16 poena. Dvocifren je još bio centar Smolić koji je pridodao 10 poena.