Splitu pobjeda u važnoj utakmici protiv Gorice

U direktnom dvoboju koji je odlučivao o pozicijama u doigravanju Split je u Gorici svladao istoimenog domaćina s uvjerljivih 89:61 (17:17, 22:15, 23:12, 27:17) i u završnicu prvenstva Hrvatske kreće s pozicije broj 2. Protivnik Splitu u četvrtfinalu bit će Zabok. Gorica se nekako držala u prvom dijelu, a onda je krenuo “žuti” stroj, u drugom poluvremenu momčad Mile Karakaša u potpunosti je razbila domaćina.
“Trice” su sijevale iz svih pozicija, Split ih je zabio 17 (šut za tri 47 posto), a briljirao je Toni Perković (šut za tri 7/10, ukupno 23 poena za 22 minute). Čak osam igrača zabijalo je trice, a svih dvanaest se upisalo u strijelce.
– Ovo je bitna pobjeda nakon crnog niza u kojem smo bili. Ostvarili smo drugo mjesto, koje smo htjeli, sada slijedi doigravanje. Nadam se finalu, pa što bude – rekao je Perković.
Kada se odličnom šutu pridoda 50 skokova i 28 asistencija onda je jasno da Gorica nije imala šanse bez obzira na to što su “Žuti” bili bez Roka Ukića, Pavla Marčinkovića i Matea Kedže.
– Bili smo dobri i koncentrirani u drugom poluvremenu, šut nas je išao dobro, došli smo do zaslužene pobjede – kazao je Splitov trener Mile Karakaš.