Zadar uvjerljiv protiv Zaboka

Košarkaši Zadra večeras su pred petstotinjak gledatelja u Dvorani Krešimir Ćosić sa visokih 98:64 savladali Zabok. Odlično su se gosti držali u prvom poluvremenu, ali sjajna serija Zadra početkom nastavka odvela je utakmicu u, za domaćina, mirnije vode.

Zadrani su dosta opušteno ušli u utakmicu, a gosti su iskoristili brojne propuste u domaćoj obrani i držali rezultat u egalu u prvih deset minuta. Niti u drugoj četvrtini domaći se košarkaši nisu razbudili, a iako su držali vodstvo, ono je najviše iznosilo šest poena, kada je Ive Ivanov pogodio za 26:20. Posljednje izjednačenje gosti su dosegli dvije minute prije poluvremena, kada je Borna Kapusta postavio 30:30, a tricom Petra Marića na poluvrijeme se otišlo s prednošću Zadra 40:37.

Drugo poluvrijeme s četiri uzastopna poena otvara Marko Ramljak, a potom se probudio i Josip Sobin i ubacio sljedećih osam, a isti je igrač koncem 24. minute zaključio seriju Zadra 16:2. Marin Zrnić potom je smanjio na 56:41, da bi domaćini uzvratili novom serijom, ovog puta 12:0. Gostujuća momčad u tim je trenucima izgledala kao potpuno razbijena vojska, bez glave i repa, što igrači trenera Ante Nazora koriste za zaključivanje treće četvrtine s velikih 70:46. U posljednjoj se četvrtini nastavila dominacija Zadra, ali sa mlađim igračima na parketu, koji su na pravi način iskoristili pruženu priliku i zatvorili utakmicu s visokih i uvjerljivih 98:64.

U momčadi Zadra svi su se igrači upisali u strijelce, a najviše poena, njih 14, ubacili su Marko Jurica i Sobin, dok su dva manje ubacili Henrik Širko i Mario Špaleta. Kod gostiju je 15 koševa ubacio Marić, a po 11 su dodali Filip Bundović i Zrnić.