A2 Zapad: Stoja uvjerljiva u derbiju

Dvije utakmice gornjeg dijela tablice i dvije na dnu iste odigrane su ovoga vikenda u A2 ligi Zapad. Najuvjerljiviji su bili košarkaši Stoje koji su u u derbiju kola sa visokih 83:55 svladali Crikvenicu. Utakmica između Rovinja i Škrljeva odgođena je zbog prezauzetosti rovinjske dvorane Valbruna, a slobodni su bili košarkaši Otočca.

U dvorani ŠSD Stoja domaćini su sjajnom obranom ograničili inače napadačku momčad Crikvenice na samo 55 postignutih poena, a bili su bolji i u svakoj pojedinoj četvrtini. U posljednjoj četvrtini priliku su dobili uglavnom mlađi igrači pulskoga sastava, ali to nije utjecalo na konačni rezultat. Kod Stoje su najučinkovitiji bili Ceranja s 20 koševa, te Maljić sa 17, dok je kod Kiraca Davor Konjević ubacio 15.

Košarkaši Kastva su u svojoj dvorani pred stotinjak gledatelja sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini svladali favorite Pulu 1981 sa uvjerljivih 92:73. Odličnu utakmicu s 25 ubačaja odigrao je prošlosezonski igrač Kvarnera 2010 Sanjin Legović, dok su Szilvasy i Prostran ubacili po 15.

Do prve pobjede ovog su vikenda došli košarkaši pazinskog Ghia Staffa koji su u svojoj dvorani Pazinskog kolegija sa 72:66 svladali košarkaše riječkog Zameta. Petar Ćus i Ferenčić su ubacili po 21, a Jurić je dodao 17 kod domaćina, dok je kod Zameta ponovno najefikasniji bio Goran Breulj s 18 ubačaja.

Uvjerljivu pobjedu ubilježili su Rovinjani tokom tjedna u zaostaloj utakmici na gostovanju u Pazinu kod Ghia Staffa, a ona je došla kada je inače sjajni Sandro Kordiš napokon dobio podršku svojih suigrača, a to su bili Davor Bezlimanović s 14 i Borna Živković sa 16 koševa. Kod Pazinjana je Alen Krstić ubacio 13.

A2 Stat

Poredak | Najbolji strijelci lige | Najbolji strijelci kola | Sljedeće kolo

Rezultati:

Stoja – Crikvenica 83:55 (19:16, 46:27, 60:40)

Stoja: Gržinić N. 5, Vinko, Mezulić (cap), Maljić 17, Percan 15 (1×3), Belina 7,(1×3) Tumpić 3 (1×3), Gržinić F., Banko 4, Ceranja 20, Elbl, Pušić 12; Trener: Valić
Crikvenica: Konjević D. 15 (1×3), Konjević I. 5, Piškulić, Bešlija, Mandžuka 5 (1×3), Komadina (cap) 7, Djak, Kozlevčar 11, Pjevač 2, Benić 10; Trener: Prtorić

Kastav – Pula 1981 92:73 (20:18, 42:39, 64:60)

Kastav: Miletić 8, Maljevac 6, Gušić 7, Szylvasy 15, Mijaljević 9, Saftić 7, Slavić, Barnjak, Škrgić, L. Prostran 15, S. Legović 25, A. Legović
Pula 1981: Radunić, Kajfeš, A. Grašo 2, P. Grašo 3, Gligorević 27, Ivis 4, Krizman 22, Konjević 2, Rakić 8, Puh 5

Ghia staff – Rovinj 51:80 (12:20, 27:34, 41:58)

Ghia staff: Bratulić D., Ćus A. 4, Ćus J., Ćus P., Daus T3, Fonović D. 8, Hek M., Hodžić N. 5, Jurić E. 6, Krstić A. 13, Opašić M. 12, Turčinović N.
Rovinj: Atlija, Banko, Bezmalinović 14, Čulina 4, Franković 8, Honović, Kordiš 27, Križanac, Lešić 9, Matošević , Šturman 2, Živković 16