Superkup: Radošević 10 poena, Popović šest u pobjedi Žalgirisa

Košarkaši Žalgirisa, aktualni prvaci Litve, napravili su veliki korak ka osvajanju nacionalnog Superkupa, nakon što su u prvom ogledu u Kaunasu pobijedili Lietuvos Rytas 89-71.

Uzvratna utakmica odigrat će se 17. rujna u Vilniusu. U slučaju pobjede Lietuvos Rytasa, odlučuje koš-razlika, pa je jasno da je Žalgiris u golemoj prednosti.

Marko Popović odigrao je kod domaćina 15 minuta te je postigao 6 koševa, dvije trice koje je gađao 2-5. Dodao je 3 asistencije, te po jednu osvojenu i izgubljenu loptu.

Kod gostiju je Leon Radošević proveo na parketu nešto više od 16 minuta. Postigao je 10 koševa, uz šut 3-5 za dva poena i 4-5 iz slobodnih bacanja. Imao je tri skoka, tri izgubljene i jednu osvojenu loptu.