Szolnoki se pobjedom približio hrvatskom trojcu

Košarkaši Union Olimpije su se uvjerljivim porazom u Mađarskoj uvelike udaljalili od mogućnosti nastupanja na ovogodišnjoj završnici regionalne lige. Na drugoj strani, debitant u ABA ligi, mađarski Szolnoki se pobjedom protiv slovenskog euroligaša približio na svega pobjedu zaostatka za preostalim klubovima.

Szolnoki Olaj – Union Olimpija 89:72 (25:17, 44:31, 62:45)

Szolnoki: Simon 6, Horvath 18, Fodor 5, Gay 5, Šehović 19, Szabo 8, Bader 12, Trepak 2, Kalve 14
UOL: Rupnik 6, Prepelič 4, Blažič 4, Rannikko 5, Salin 7, Murić 21, Bubnič 6, Perković 2, Omić 17

Već u samom početku utakmice je bilo vidljivo da domaćini više žele pobjedu, da su koncentriraniji, rastrčaniji i motiviraniji. Loše su Ljubljančani krenuli u utakmicu, što su Mađari kaznili tranzicijskom igrom, a na postavljene napade većinom kažnjavali goste igrom pod obručem.

Već u prvoj četvrtini Szolnoki je vodio s visokih 20:8, međutim izabranici Saše Filipovskog u početku druge četvrtine donekle hvataju priključak s rezultatom 25:19. Uslijedio je ponovno niz Szolnokija kojeg je prije odlaska na odmor postavio Marton Bader za vodstvo od 13 poena.

U nastavku je Union Olimpija pokušala smanjiti zaostatak, no ispod deset poena nije išlo. Utakmica se lomi u trećoj četvrtini nizom 13-2 za Mađare koji odlaze na nedostižnih 20 poena razlike i tako upisuju svoju petu ovosezonsku pobjedu u ABA ligi.

Suad Šehović je utakmicu završio s 19 poena, Ernests Kalve je ubacio 14, dok je Marton Bader pridodao 12. Kod Olimpije su zadovoljili tek Dino Murić s 21 poenom i 9 skokova, odnosno Alen Omić sa 17 poena i 9 skokova.