Treća sreća – Škrljevo novi prvoligaš!

Ivan Grgat i Sven Smajlagić ovoga puta nisu bili kobni za Škrljevo u njihovom pohodu na A1 ligu. Prije dvije godine je Grgat sa Šibenikom bio bolji od prvaka zapada u A1 kvalifikacijama, a prošle je to napravio Smajlagić s Kaštelanima. Večeras su igrači Aramisa Naglića košem u posljednjoj sekundi slavili protiv Hermes Analitice i u sljedećoj sezoni će igrati u našem najjačem košarkaškom razredu.

I Analitičari se mogu pridružiti Škrljevčanima, ako u posljednjem kolu obrane u Virju +11 iz prve utakmice. Kao drugoplasirani bi igrali dvije utakmice protiv posljednjeg u Ligi za ostanak. Podravac je večeras u Požegi na krilima Ivana Šipraka došao do četvrte pobjede i prilike da u srijedu izbori utakmicu protiv Splita ili Gorice (Boxscore).

Zagrepčani su počeli raditi razliku krajem prve četvrtine kada su od serijom 14-0, tricom Ljube Prgometa, došli do najveće prednosti od 32:16. Na velikom odmoru Hermesu je ostalo deset koševa viška.

Škrljevo u utakmicu vraća Marin Modić koji je s deset vezanih poena u 27. minuti izjednačio rezultat na 57:57. Slijedi u potpunosti izjednačena utakmica, igra se koš za koš, a sve do kraja samo u par navrata je bila veća razlika od dva poena. Utakmicu odlučuje centar Ivica Cvitanović koji je u posljednjoj sekundi pogodio za pobjedu, uz bučno oduševljenje stotinjak navijača Škrljeva.

Modić je s 26 ubačaja bio najučinkovitiji u sastavu novog A1 ligaša, Matija Češković je završio utakmicu sa 16, a Marko Milekić i Velčić sa 11 poena. Kod poraženog, za kojega nije igrao prvi zaštićeni igrač Luka Živko, Prgomet je postigao 26 poena (7sk), a Smajlagić 20 (10sk).

Aramis Naglić
Arsen Miletić

Nismo se predavali ni u jednom trenutku, to je ono što krasi ovu momčad. Strahovito smo željeli tu A1 ligu, prije svega zbog ovih ljudi. Organizacija oko kluba je odlična, obiteljsko je okruženje i mislim da takvi klubovi trebaju igrati A1 ligu – rekao je trener Škrljeva Aramis Naglić. O povratku u utakmicu sa -16 je dodao.

Imali smo veliko srce. Hermes je momčad koja ima napadački talenat izvanredan, međutim nisu mogli igrati cijelu utakmicu na nivou kao što su igrali prvo poluvrijeme. Opteretili smo ih faulima, vjerovali smo i korak po korak dolazili do rezultata. Moram istaknuti da je nama najbolji igrač bio Marin Modić koji je cijele kvalifikacije bio ozlijeđen. Igrao je večeras pod injekcijama i on je na svojim leđima izvukao utakmicu.

Večeras su imali bučnu podršku, možda su i navijači odlučili pobjednika. A1 liga će se sljedeće godine igrati na Mavrincima.

To je zaista velika stvar. Škrljevo je malo mjesto, ima tri tisuće stanovnika, s okolicom osam tisuća. Ali, evo vidite sami, po pratnji koju imamo koliko oni žele tu A1 ligu i ovo im je najveći poklon od nas.

Dobili smo i izjavu trenera Zvonimira Mravka. Analitičari su imali veliku prednost, dobru zalihu u drugom poluvremenu. No, u nastavku su puno griješili.

Jako dobro smo otvorili utakmicu, poveli smo desetak, petnaest razlike i imali smo sve pod kontrolom. Onda smo jednostavno stali igrati u napadu uz par ishitrenih šuteva za tri poena. Oni su nas iskontrirali i vratili se, ali ipak smo zadržali deset razlike do poluvremena. U drugom oni su uhvatili priključak i onda je išlo koš za koš. Malo je tu nedostajalo sreće, a po meni je presudila naša realizacija slobodnih bacanja. Deset bacanja promašiti u ovakvoj utakmici je teško nadoknadivo.

U srijedu putuju u Virje, trener Analitičara očekuje tešku utakmicu.

Teško se nakon ovakve utakmice vratiti. Čeka nas teška utakmica, užarena atmosfera, sigurno će biti puna dvorana. Vidjet ćemo, skupiti se i probati biti bolji.

Rezultate, poredak, statistike utakmica i najbolje pogledajte na crosarka.com/kvalifikacije-musku-kosarkasku-ligu.