Treći dan veteranskog turnira: Rađa i ekipa srušili Maccabi

Trećeg dana III OTP košarkaškog mastersa veterana pod povećalom je bila utakmica između splitskog Vitalca i Maccabija iz Tel Aviva, vetarana u kategoriji 45+, a koja je odlučivala o prvom sudioniku finala. Razlog tome bio je dvoboj u kojem su sudjelovali Dino Rađa s jedne i Doron Jamchi s druge strane.

Vitalac Split – Maccabi Tel Aviv 66:56

Prvo poluvrijeme pripalo je Maccabiju predvođenom Zadraninom Andrejom Zelenbabom, koji je u prve dvije četvrtine zabio devet koševa, dok ga je na drugoj strani u stopu pratio Rađa s isto toliko poena.

No, treća četvrtina odlazi na stranu Vitalca, koji na krilima Rađe dolazi do prednosti od 50:48 nakon 24 minute (četvrtina traje osam minuta, op.a.). Zadnji period donosi potpuno razrješenje utakmice. Splićani rade seriju 7:0 u prvih minutu i pol od zadnjih osam te time praktički rješavaju pitanje pobjednika došavši na rezultat 57:48.

Maccabi se uspijeva približiti jedino na -7 no raspoloženi splitski bekovi svojim tricama i Rađa raznovrsnom igrom u kojoj pokazuje arsenal asistencija, koševa i skokova, ne dopuštaju da njihova pobjeda dođe u pitanje. Susret tako završava s 10 koševa prednosti na strani Vitalca.

Rađa je predvodio strijelce susreta s 21 košem, dok su se u njegovoj momčadi još iskazao i Katić s 14, dok treba istaknuti i Šimića, Korhamera te Videku. Kod Maccabija najrasploženiji bio je Dotan sa 17 poena, a pratio ga je Zelenbaba s 13.

Finale koje Vitalac igra protiv sastava MORH-a upravo je u tijeku.

Ostale rezultate jučerašnjeg dijela turnira možete vidjeti ovdje

Raspored finala koja se odigravaju danas, u velikoj dvorani (Krešinom domu) ŠC Višnjik, sljedeći je:

M 35+: Pet bunara – AG Sjaj (15 sati), za 3. mjesto: Mladost – Mostar (13:45).

M 40 +: Split – Montenegro (13:45), za 3. mjesto: Tuzla – Devils Advocats (12:30).

M 45+: Vitalac – MORH ( 12:30), za 3. mjesto: Maccabi – Vojvodina (11:15, dvorana 3).

M 50+: Beograd – Štajerska (10:00), za 3. mjesto: FIMBA WORLD – Luxurius (10:00, dvorana broj 3)

Ž 30+: Utakmice u skupini: Montenegrine – Bučke (11:00), Zagreb – Split (12:00)

Ž 40+: Split – Novi Sad (11:15)