Turska: Tri kluba stopostotna nakon tri kola

Nakon tri odigrana kola turske TBL lige, na vrhu tablice s tri pobjede izdvojili su se Galatasaray, Fenerbahce i Pinar Karsiyaka, dok su na dnu tablice Gaziantep i Mersin i dalje bez pobjede.

Kolo su u subotu domaćim pobjedama otvorili TED Kolejliler protiv Gaziantepa, te Karsiyaka protiv Turk Telekoma (Pašalić 8 poena), dok su vrijedne bodove s gostovanja odnijeli igrači Banvita kod Erdemira, te Hacettepe protiv Olin Edirnea.

U nedjeljnoj matineji košarkaši Fenerbahcea na domaćem su parketu sa 74:50 svladali Mersin, uz odličnu partiju Ilkana Karamana (20 poena i 10 skokova), dok je kod gostiju Karadeniz zabio 16. Hrvatski reprezentativac u redovima Fenera Bojan Bogdanović za 19 je minuta ubacio devet poena, uz tri skoka i asistenciju.

U nešto kasnijem terminu sastali su se Aliaga i Antalya, te Besiktas i Tofas. Antalya je s visokih 74:92 bila bolja od Aliage, uz 23 poena Warrena Cartera, a Besiktas je bio tek malo manje uvjerljiv i sa 72:55 su ispratili goste iz Burse. Najbolji u redovima Besiktasa bio je Christopher s 20 poena, a naš Damir Markota dodao je sedam, dok je dva poena više ubacio Tomo Ružić kod poraženih.

Danas su derbi kola odigrali gradski rivali Anadolu Efes i Galatasaray. Igrači Galate bolje su odigrali utakmicu i zasluženo pobijedili 73:83. Ekipu Galatasaraya do pobjede su vodili Mačvan s 19, te Hawkins sa 17 poena, dok domaćinima nije pomogla ni sjajna igra Jordana Farmara, koji je na 23 ubačaja nadodao pet skokova i sedam asistencija.

Tursko prvenstvo, 3. kolo

TED Kolejliler – Gaziantep 91:73
(Stanojević 26 p, Penney 23 p; Cankaya 20 p)

Pinar Karsiyaka – Turk Telekom 79:66
(Dixon 21 p, 6 as, Aminu 20 p, 11 sk; Saruhan 14 p, Brown 12 p, 6 as)

Erdemir – Banvit 75:82
(Marshall 19 p, Ozcan 15 p; Mejia 19 p, Štimac 12 p, 12 sk)

Olin Edirne – Hacettepe University 60:81
(Parakhouski 18 p; Glover 20 p, 8 sk, Kulcebas 14 p, 8 sk)

Fenerbahce – Mersin 74:50
(Karaman 15 p, 10 sk, Bremer 10 p; Karadeniz 16 p, Sneed 13 p)

Besiktas – Tofas 72:55
(Christopher 20 p, Jerrells 14 p; Heytvelt 11 p, 6 sk, Burtt 11 p)

Aliaga – Antalya 74:92
(Haciyeva 26 p, Francis 14 p, 11 sk; Carter 23 p, Demirel 16 p)

Anadolu Efes – Galatasaray 73:83
(Vujačić 23 p, 7 as, Erden 14 p; Mačvan 19 p, Hawkins 17 p, 6 as)

Hrvatski igrači u TBL ligi:

Stanko Barać – nije nastupio zbog ozlijede
Bojan Bogdanović – 19 minuta, 9 poena, 3 skoka, 1 asistencija, valorizacija 6
Saša Čuić – nije bio u sastavu
Damir Markota – 23 minute, 7 poena, 4 skoka, 5 asistencija, 1 blokada, valorizacija 13