U-20: Hrvati razbili Dance za drugi krug

Hrvatski su košarkaši do 20 godina izborili nastup u drugom krugu Europskog prvenstva divizije B koje se igra u bugarskom gradu Sofiji.

Mladim Hrvatima trebala je pobjeda u posljednjem kolu skupine C protiv Danske da s drugog mjesta krenu u borbu za povratak u diviziju A. To su ostvarili i na više nego uvjerljiv način pobijedivši skandinavske vršnjake 75-54.

Nakon pomalo drhtavog početka utakmice (8-6 nakon prvih pet minuta igre) naši su košarkaši pustili ruku i do kraja četvrtine napravili +9 (15-6), a do kraja prvog dijela utakmice već je bilo i +21 (41-20).

Drugi dio utakmice odrađen je s “pola gasa”, ali je zadatak po koji su naši košarkaši došli uspješno izvršen. Najbolji u našim redovima bio je Roko Rogić s 18 poena, 10 skokova i 6 asistencija, a njemu se sa 17 pridodao Franko Šango. Kod Danaca je Philip Hertz zabio 11 koševa.

Hrvatska u drugi krug natjecanja, odnosno skupinu F, ulazi s omjerom 0-1, odnosno prenosi poraz od Velike Britanije iz 2. kola. U skupini se Velikoj Britaniji i Hrvatskoj priključuju Češka (1-0) i Finska (0-1). Za povratak u diviziju A Hrvati moraju izboriti polufinale, odnosno jedno od prva dva mjesta u skupini F. “Najlakši” put do toga su dvije pobjede protiv Češke odnosno Finske.

Upravo bi prvi susret protiv Češke mogao biti ključan za polufinale, a isti je na rasporedu sutra s početkom u 16 sati.