U dramatičnoj završnici Cibona pala protiv FMP-a

Nakon poraza od Zvezde u utorak u Beogradu, Cibona je večeras u istom gradu poražena u dvorani Železnik protiv domaćeg FMP-a rezultatom 90:86.

Izuzetno izjednačene bile su prve tri četvrtine dvoboja, Vukovi nisu imali rješenja za Filipa Čovića, a u redovima Zagrepčana raspoloženi su bili Roko Prkačin i Darko Planinić. Rezultat na poluvremenu bio je 47:45 za domaći sastav.

Uvodni dio nastavka donio je presliku igre iz prvog dijela, da bi potom u 27. minuti FMP otišao na 64:56. Ipak, do kraja treće četvrtine Cibona je vezala devet poena i u posljednjih deset minuta ušla s +1. Cibosi su izvrsno otvorili zadnju dionicu, Ivan Novačić povezao je dvije trice, ruku je dodao i Planinić pa je hrvatska momčad povela 66:75 u 34. minuti. FMP je tada preko Nenadića i Radonjića uspio posve zakomplicirati završnicu i izjednačiti na 77:77. Na minutu i pol do kraja Novačić ponovno ubacuje tricu za +3 Cibone, a domaći trener poziva timeout koji je urodio plodom. Poslije minute odmora FMP radi seriju 7:0 te vodi +4 na pola minute do posljednjeg sučevog zvižduka. Uslijedila je serija slobodnih bacanja i pri rezultatu 87:86 Lazarević je ubacio prvo slobodno bacanje, drugo promašio, a loptu je na 9 sekundi do kraja uhvatio Planinić koji je krivo dodao i time onemogućio posljednji Cibonin napad za izjednačenje ili slavlje. FMP je slavio rezultatom 90:86.

Lazarević je za FMP ubacio 21, Čović je dodao 20 poena. Kod Cibone se istaknuo Novačić s 19 ubačaja.

FMP je sada na omjeru 8:12, Cibona 7:14.