U juniorskom derbiju Zadar porazio Split

U derbiju juniorske lige Jug Zadar je na kraju ubilježio vrlo važnu pobjedu s kojom su kolo prije kraja praktički osigurali startnu jedinicu. Savladana je ekipa Splita rezultatom 78:71.

Zadar – Split 78:71 (20:21, 34:36, 52:56)

Zadar: Bašić 4, Mihoč 9, Ivanov 11, Banović, Jurica 12, Perić 21, Škara 21, Vrkić, Glavan, Kovačević, Krstić, Mavra
Split: Filipović 4, Jukić I. 11, Marinelli 19, Vučič, Kujundžić 9, Bender D. 7, Došen, Bokšić, Bender I. 30, Jukić J.

No kako se odvijao susret malo tko je to mogao vjerovati. Tijekom cijelog susreta Split je bio u blagoj prednosti da bi Zadrani u posljednjih deset minuta ubacili u brzinu više i zasluženo pobijedili.

Prva četvrtina je donijela bolju igru gostujuće ekipe ali zbog promašenih zicera njihova prednost nije očitovana većim rezultatom. Kasnije će se pokazati da će ih promašena zakucavanja, ziceri i izgubljene lopte koštati pobjede.

Zadrani su svih četrdeset minuta susreta igrali zonski presing, udvajali Splitove igrače na što se gosti nikako nisu mogli naviknuti, a kad bi i riješili zadarski presing promašivali su zicere. Kao i prva četvrtina odvijala se i druga. U trećoj su Splitski igrači u jednom trenutku otišli na 10 razlike ali su u sljedećih par napada izgubili lopte te se domaća ekipa brzo vratila u susret.

I onda u posljednjoj četvrtini Zadrani još malo podižu agresivnost, presijecaju par lopti, gosti se gube i prednost od deset poena odlazi na zadarsku stranu. Domaćini nisu bili tako darežljivi kao gosti te im nisu dozvolili povratak u susret te su na kraju zasluženo odnijeli pobjedu i vrlo vjerojatno prvo mjesto u ligi.

U posljednjem kolu Zadrani dočekuju Sonik Puntamiku, dok Splićani igraju protiv Jolly JBSa utakmicu koja će odlučiti tko će odnijeti titulu viceprvaka Juga i tko će ići na poluzavršni turnir Prvenstva Hrvatske.

U pobjedničkim redovima najbolji Jure Perić s 21 postignutim poenom, a isto toliko je postigao i David Škara, u poraženim redovima Ivan Bender je postigao 30 a Paolo Marinelli 19.