U ludoj utakmici utakmici CSKA preokretom do finala Eurolige

Nakon što je u prvoj utakmici polufinala Anadolu Efes svladao Fenerbahče, u drugom dvoboju Final foura Eurolige igranog u španjolskoj Vitoriji sastali su se Real Madrid i Cska Moskva.

Kao što se i pretpostavljalo, gledali smo ludu utakmicu s velikim brojem poena. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, a na odmor se otišlo u egalu.

Stvari su se počele rasplitati u trećoj četvrtini kada Real dodaje gas te na krilima Causeura stvara osjetniju prednost, a najveća je bila 65:51 u 27.minuti utakmice. Ovu dionicu utakmica španjolska momčad zaključila je s vodstvom od +8.

Međutim, ruska momčad u posljednjih deset minuta ušla je bitno odlučnije s željom da preokrene rezultat. Sjajnom igrom Cska je na pet minuta do kraja utakmice smanjio na samo -1, što je prisililo klupu Reala da pozove timeout. Nakon minute odmora Taylor ubacuje tricu, dok Hunter ponovno vraća Ruse na minimalni zaostatak. Minutu i 20 sekundi do kraja utakmice Nando DeColo tricom dovodi CSKA u vodstvo 87:85, a s druge strane parketa Randolph promašuje za Real. U sljedećem napadu suci sviraju sumnjivi faul na De Colou koji bacanjima odvodi Ruse na +4. Rudy Fernandez ubacio je poene za Madriđane s kojima su smanjili na 89:87 25 sekundi prije kraja utakmice. Nakon toga Real radi brzi faul, a Rodriguez je bio siguran s linije slobodnih bacanja. Sergio Llull zabija ludu tricu i vraća Real u život 15 sekundi do konca dvoboja, dok Higgins za CSKA ubacuje oba bacanja za 93:90. U napadu nakon toga Llull promašuje tricu za izjednačenje, CSKA hvata loptu, a Real radi brzi faul i susret je bio gotov.

Krajnji rezultat bio je 95:90 za CSKA.

Kod pobjednika najbolji su bili De Colo i Rodriguez s 23 poena.

Za Real je Causeur ubacio 18 poena.

Finale Eurolige igrat će Anadolu Efes i CSKA Moskva u nedjelju od 20:30h, dok će utakmicu za treće mjesto prije njih odigrati Fenerbahče i Real Madrid.