U14: Mlađi kadeti osvojili turnir

Na ovogodišnjem Slovenija Ballu 2012 naša muška reprezentacija do 14 godina osvojila je prvo mjesto. Nakon šest odigranih susreta naši reprezentativci su sa omjerom od pet pobjeda i jednog poraza dijelili prvo mjesto sa Španjolskom i Rusijom, ali su zbog bolje međusobne koš razlike na kraju zauzeli prvu poziciju.

U prvom susretu ekipa vođena od strane Marijana Mancea, lagano je savladala ekipu Mađarske.  Prva četvrtina je bila ujednačena no od tog trenutka do kraja utakmice Hrvatska je pokazala da je kvalitetnija ekipa i na kraju rutinski slavila rezultatom 81:67. U našim redovima su najbolji bili Habazin sa 14 i Kotrulja sa 13 poena.

U drugom susretu Makedonija je pružila veliki otpor no na kraju su i tu utakmicu Hrvati uspjeli pobijediti rezultatom 58:50. Najbolji je opet bio Habazin sa 12 poena.

I onda je uslijedio prvi i jedini poraz od ekipe Rusije. Kroz cijelu utakmicu se odvijala prava bitka pod koševima. Do samog kraja utakmice niti jedna ekipa nije se uspjela odvojiti na osjetniju prednost. Na kraju su Rusi slavili rezultatom 63:57, a u našim redovima najefikasniji je bio Čolak sa 13 postignutih poena.

Nakon poraza od Rusije naši su dečki igrali dvije utakmice protiv reprezentativaca Slovenije. Protivnici su nam bili podijeljeni u dvije ekipe (Plavi i Zeleni). U susretu protiv plavih Hrvati su pokazali da  ih poraz iz prethodnog kola nije uzdrmao i lagano su pobijedili utakmicu rezultatom 60:35. Najbolji u našim redovima bio je Čolak sa 12 poena.

U susretu protiv zelenih se igrala malo zanimljivija utakmica. No nakon ujednačene prve četvrtine hrvati ponovno ubacuju u brzinu više i već do poluvremena rješavaju pitanje pobjednika. Na kraju je semafor pokazivao 74:54. U ovom susretu se najviše iskazao Proleta sa 17 postignutih poena.

I onda u posljednjem susretu koji je na kraju odlučio pobjednika ovog turnira Hrvatska reprezentacija je demolirala ekipu Španjolske. Kao po nekom receptu prva četvrtina je protekla u mirnom tonu i izjednačenom rezultati da bi naši reprezentativci još jednom podigli ritam utakmice i polako počeli razbijati Španjolce.  Prednost je rasla iz minute u minutu i na kraju je rezultat bio 73:54 u korist naših reprezentativaca.  Na susretu je daleko najbolji igrač bio Mateo Čolak sa 24 poena i 15 skokova.

Pobjeda sa toliko razlike je značila odmah i prvo mjesto na turniru i slavlje naših reprezentativaca i njihovog stručnog stožera je moglo početi.

Na kraju spomenimo da je u hrvatskim redovima najefikasniji igrač na turniru Mateo Čolak sa 74 postignuta poena, a njemu uz bok je bio i Mateo Habazin sa  67 poena.