U16 Girls Champions Cup: Novi Zagreb osigurao poluzavršnicu!

Drugog dana I. U16 Girls Champions Cupa koji se ovaj tjedan održava u mađarskom Sopronu kadetkinje Novog Zagreba ostvarile su novu pobjedu. Nakon što su jučer sretno, spretno, ali i potpuno zasluženo bile bolje za “pola koša” od domaćina ovog natjecanja kadetkinja Soprona, danas su bez većih problema izašle na kraj s talijanskom ekipom Magic Pallacanestro (71:58).

Novi Zagreb – Magic Pallacanestro 71:58 (27:9, 14:26, 21:12, 9:11)

Dojkić 21(4 sk,5 izg, 3 as), Mijatović 13 (8 sk,4 izg), Stojsavljević 11 (8 sk), Kukolja 10 (4 sk,4 os,4 izg,5 as), Sarjanović 10 (11 sk), Marošević 2 (3 sk), Miličević 2 (3 sk),Pulić 2, Čutura 2, Jerković, Grizelj, Franić.

Već na samom otvaranju utakmice mlade košarkašice Novog Zagreba dale su Talijankama do znanja tko je favorit u ovom susretu i na kraju prve dionice imale veliku prednost (27:9). U tim trenucima činilo se da je pobjednik već odlučen, ali tako nisu mislile i kadetkinje Magica koje su svoj veliki zaostatak iz uvodnog dijela utakmice do poluvremena uspjele smanjiti na više nego podnošljivih minus šest (35:41). Ipak, tijekom treće četvrtine stvari ponovo sjedaju na svoje mjesto i Novi Zagreb u završnicu ulazi sa sigurnim vodstvom (62:47) koje uspijeva održati do samog kraja.

Današnjom pobjedom kadetkinje Novog Zagreba i prije sutrašnje zadnje utakmice u grupi, gdje će im protivnik biti poljska ekipa MUKS Poznan, osigurale su igranje poluzavršnice koja je na rasporedu u petak, a ime protivnika saznat će nakon što se sutra odigraju utakmice trećeg kola po grupama.