U19: Hrvatska na krilima Šarića do pobjede protiv Rusa

Na jakom turniru u Dubrovniku hrvatski mladi košarkaši slavili su u prvoj utakmici protiv vršnjaka iz Rusije.

Hrvatska – Rusija 66:52 (16:13, 31:28, 49:42)

Hrvatska: Junaković 9, Mavra 2, Gulam, Mustapić 8, Demo, Šarić 20, Brzoja, Gabrić 3, Bošnjak 2, Bender 12, Marić 10, Zovko
Rusija: Kashin 5, Krechetov 5, Voytov 2, Kulagin, Annael 3, Bogdanov 2, Gankevich 5, Ilitsky 6, Pershin 6, Desyatnikov 6, Karenin 2, Kanygin 10

Iako konačni rezultat to ne sugerira, bila je to vrlo napeta i neizvjesna utakmica. Naša reprezentacija otpor Rusa slomila je tek sredinom posljednje četvrtine i to serijom 10:0 kada je pobjegla na 60:48. U našem sastavu pored Šarića najveću minutažu su dobili Domagoj Bošnjak, Jakov Mustapić i Martin Junaković dok kod Rusa večeras nije igrao Mihail Kulagin.

Izbornik Dražen Brajković bio je zadovoljan viđenim:

“Za nama je samo jedan i pol dan treninga u kompletnom sastavu i kao takvi smo dobili vrlo dobru Rusiju. S tim sam zadovoljan. U ovoj utakmici nas je zanimala obrana. To smo odigrali vrlo dobro. Ruse smo zaustavili na 52 koša.”

U drugoj utakmici turnira Brazil je slavio protiv Argentine 66:60. Sljedeća utakmica naših je na rasporedu sutra u 19 sati u Gospinom polju.