A2 Zapad: Uvjerljive pobjede favorita

Ovoga je vikenda odigrano 13. kolo A2 lige grupe Zapad, a bez većih problema slavili su svi favoriti.

Crikvenica predvođena četvoricom mušketira pobjedom nad Zametom otvorila je u petak novo kolo. Matija Šamanić (31), Marko Benić (27), Ivan Komadina (16) i Tomislav Maruna (3) bili su jedini strijelci za domaćine u utakmici koju su kontrolirali gotovo čitav njen tijek.

Gosti su imali prilike uhvatiti priključak no nije bilo ideje za nešto više od toga što su domaći iskoristili i na kraju upisali još jednu važnu pobjedu.

Pred kraj utakmice izbio je pravi mali skandal kad je mladi trener Zamećana, Hrvoje Radanović 26 sekundi prije kraja utakmice dva puta zvao minutu odmora iako je konačni pobjednik utakmice bio već odlučen. Najgore u svemu tome je što ni nakon tih minuta odmora gosti nisu pokazivali nikakvu namjeru za postizanjem pogotka već su na centru čekali kraj utakmice. Takav je potez iznervirao domaćeg stratega koji je par sekundi prije samog kraja utakmice izjurio iz dvorane ne rukujući se tako s gostima po završetku susreta.

Danas je stigla i isprika vodstva Zameta.

Želim se ispričati momčadi i treneru Crikvenice zbog neugodnosti koje su doživjeli u zadnjim minutama utakmice. Očito je došlo do nesporazuma kada je naš mladi trener Radanović povukao poteze iznerviran nekim reakcijama svoje, a ne momčadi Crikvenice“, prenosi portal Sportcom.hr.

U drugoj utakmici kola uvjerljivi su bili košarkaši Šanca na gostovanju u Labinu gdje su istoimeni klub pobijedili sa čak 50 koševa razlike. Za razliku od Crikveničana, u svojoj 8 ovosezonskoj pobjedi svi su se Karlovčani upisali u listu strijelaca, a najviše su pokazali Kristijan Razumić i Darko Novosel sa 15 poena dok je kod gostiju najraspoloženiji bio Saša Gligorović sa isto toliko.

Predvođena fenomenalnim Sandrom Kordišem (41 koš) pulska Stoja se na domaćem terenu lako obračunala s Kraljevicom. Na poluvremenu su imali +4, ali podizanjem ritma igre i agresivnošću u obrani u drugom dijelu Puljani dolaze do lagane pobjede.

U preostale tri utakmice ekipe s gornjeg dijela ljestvice uvjerljivo su slavile.

Aktualni prvaci i trenutno najbolja momčad lige, KK Škrljevo osvetili su se za jedini ovosezonski poraz. Uvjerljivo su slavili protiv KK Jadranka rezultatom 92:63. Najviše su zabili Antonio Kraljić (22) i Davor Velčić (16; na slici) dok je kod gostiju najistaknutiji bio Želimir Kovačević sa 28 koševa.

Mlađahna ekipa Ghia Staffa dobro se držala protiv favorizirane Pule 1981 u prvom poluvremenu no ogromna prednost u iskustvu i kvaliteti bila je više nego očita. Drugo poluvrijeme Puljani igraju puno bolje i na kraju dolaze do zaslužene pobjede.

Zadnju utakmicu odigrali su Rovinj i Kastav, a gosti su bez prevelike muke pobjedili posljednjeplasiranu momčad lige konačnim rezultatom 53:99.