A2 Zapad: Uvjerljivi Stoja i Zamet

U 14. kolu A2 lige Zapad najuvjerljivije su slavili košarkaši Zameta, također je uvjerljiva bila Stoja, a vodeće Škrljevo odoljelo je napadima gostiju iz Pule i tijesno slavilo, kao i Crikvenica koja je na gostovanju u Pazinu slavila nakon produžetaka. Ozljedama desetkovanoj momčadi Rovinja slobodno kolo došlo je u najboljem mogućem trenutku.

Zamet – Otočac 104:76 (31:16; 63:35; 83:59)

Zamet: A. Trbović 5, Skenžić, Breulj 3, Maruna 7, Piškor 4, Vukić 20, Kovačević, Čorak 4, Suman 8, Selimović 15, I. Trbović 38
Otočac: Pervan 28, Prša, Sušić, Burić 4, Starčević 5, Marinković 16, Pivač, Bijelić 14, Vržić, Delić 9

Fantastično odigranim prvim poluvremenom, u kojem su ubacili 63 a primili tek 35 koševa, košarkaši Zameta protiv Otočca su došli do svoje pete ovosezonske pobjede, dok su gosti iz Like ubilježili osmi poraz, uz četiri do sada ostvarene pobjede.

Igor Trbović odigrao je odličnu utakmicu i ubacio 38 poena kod pobjednika, a njihov najbolji strijelac Domagoj Vukić 20. Najbolji igrač gostiju bio je Hrvoje Pervan s 28 koševa.

Stoja – Kastav 89:70 (20:19; 39:35; 63:52)

Stoja: N. Gržinić 12, Vinko, Mezulić 15, Dasko, Percan 17, Belina 22, Tumpić, Gržinić F., Đugum, Ceranja 16, Elbl, Pušić 7
Kastav: Miletić 2, Maljevac 5, Gušić 7, Szilvasy 24, Vodopić 2, Savić, Mataja 2, Prostran 10, S. Legović 15, A. Legović 3

Pobjedom nad uvijek neugodnom momčadi Kastva, košarkaši pulske Stoje ostali su u utrci za naslov prvaka na drugoligaškom zapadu. Uvijek agresivni igrači trenera Branimira Pavića bolje su ušli u susret i nakon polovice prve četvrtine poveli sa 5:10, ali domaćin kreće s boljom igrom i na prvi odmor odlazi s minimalnom prednošću 20:19.

I u drugoj četvrtini igrala se slična košarka, a dobra gostujuća obrana nije dozvolila pulskim košarkašima rezultatsko odvajanje, pa se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 39:35.

Otpor Kastavaca napokon je slomljen u drugom dijelu, a konačnih i uvjerljivih 89:70 ipak ne odražava pravo stanje stvari na terenu, ali kvalitetnija igra domaćina ipak zaslužuje pobjedu.

Gregor Belina s 22 i Josip Ceranja sa 16 ubačaja bili su najefikasniji košarkaši Stoje, dok je kod gostiju Davorin Szilvasy ubacio 24.

Škrljevo – Pula 1981 71:68 (16:18: 33:28; 57:48)

Škrljevo: Palčić 9, Pilat 6, Grbić 5, Ažić 8, Amančić 8, Troskot 3, B. Begonja, Zorić 10, Lipovščak 8, Šarčević 4, Perić 2, Velčić 8
Pula 1981: Sijamhodžić 10, Rovis 2, Radunić 1, Škoro, Kaić 16, Grašo, Ivis, Krizman 16, Konjević 2, Rakić 21, Gregurev

Vodeći sastav prvenstva, košarkaši Škrljeva, u svojoj su dvorani na Mavrincima ugostili sastav Pule 1981 i u posljednjoj četvrtini teškom mukom sačuvali teško stečeno vodstvo iz prve tri dionice. Iako se u posljednjih 10 minuta ušlo s rezultatom 57:48, gosti iz najvećeg istarskog grada odlučili su zakomplicirati situaciju, proradili su iskusni Semil Sijamhodžić i Leo Krizman, ali tricom Dine Palčića domaćini u posljednjoj minuti odlaze na +5 i vremena za Puljane više nije bilo.

Do konačnih 71:68 i osvete za poraz iz prvog dijela prvenstva domaćine je vodila cijela ekipa, a jedini dvoznamenkasti bio je Zdeslav Zorić s 10 koševa, Palčić je dodao devet, dok su četvorica susret završili s osam poena.

Pula je imala efikasnije pojedince, ali nisu uspjeli nadoknaditi izostanak najboljeg strijelca Saše Gligorovića. Dino Rakić ubacio je 21 poen, a Krizman i Luka Kaić po 16.

Ghia Staff – Crikvenica 76:84 PROD. (9:12; 35:35; 48:55; 72:72)

Ghia Staff: Đerman 17, A. Ćus 6, P. Ćus 3, Radolović, Fonović 12, J. Ćus 13, Daus 5, Jakus, Opašić 4, Ferenčić 14, Hek 2
Crikvenica: Konjević 31, Djak, Piškulić 2, Bešlija, Mandžuka 10, Komadina 19, I. Benić, Baričević, Deleut 4, Pjevač 3, N. Benić 15

Još zanimljivija i izjednačenija utakmica odigrana je u Pazinu, gdje je domaći Ghia Staff ugostio Crikvenicu. Utakmica je počela nervozno i u prvoj četvrtini ubačen je tek 21 poen (9:12), ali to je nadoknađeno u drugoj četvrtini pa se na veliki odmor otišlo s rezultatom 35:35.

Drugo je poluvrijeme također donijelo izjednačenu igru u kojoj se niti jedna momčad nije uspjela rezultatski odlijepiti pa se nakon 40 minuta i rezultata 72:72 otišlo u produžetke. Tu je ipak presudila duža klupa i veća kvaliteta gostiju, domaćin je ubacio svega četiri koša pa je utakmica završena rezultatom 76:84.

Najbolji kod Kiraca s 31 poenom ponovno je bio drugi strijelac lige Davor Konjević, dok je kod domaćina Igor Đerman ubacio 17.