Važna pobjeda za Alkar protiv Šibenke

Novu pobjedu Alkar je upisao protiv Šibenke na domaćem parketu. Iako u dvorani Ićo Glavan nije bilo gledatelja, svjedočili smo itekako zanimljivoj utakmici. Alkari slave pobjedu koja je vjerojatno ključna u borbi za očuvanje premijerligaškog statusa.

Alkar – Šibenka 87:83 (25:22, 22:17, 18:15, 22:29)

Alkar: Brocić (3), Echols (23), Mastelić, Granić (11), Kučan (8), Putnik, Varence (13), Tomašević, I. Vučić (11), H. Vučić (18), Zukanović.

Šibenka: Freeman (16), Šarić, Živković, Gulin (14), Bašić (6), Antić, Klarin (4), Miković (25), Vlaić (2), Širko (16), Jurković.

Alkar je nakon početnog “slabog paljenja” na kraju prve dionice preuzeo vodstvo, a kasnije tricaškom serijom Granića i Kučana bježi na 12 poena viška. Domaćini su održali prednost u nastavku. Iako je bilo plus osam na poluvremenu, sinjski košarkaši su uglavnom držali distancu na 12, 13 poena razlike.

No, kako to obično biva u Dalmatinskim derbijima, utakmica se zakomplicirala pet minuta prije kraja kada Šibenčani stižu na samo minus dva. Međutim, Alkar je uzvratio brzom 7-0 serijom koja mu donosi mir, a Echols na kraju pokazuje mirnoću i stavlja točku na i.

Echols je s 23 poena inače bio najefikasniji Alkar, dok je Šibenčane predvodio Milija Miković s 25 poena.