Viroza ipak presudila Žutima

U 17. kolu ABA lige Split je na Gripama poražena od vodeće momčadi prvenstva, Igokee. Splićani su nakon gostovanja u Osijeku u kupu Krešimira Ćosića, pokupili virozu i cijeli tjedan nisu normalno trenirali. Umor i bolest su bili presudni faktori i to je najbolje pokazala igra u trećoj četvrtini.

Prvi poen upisao je Milan Dozet s linije slobodnih bacanja. Potom je Corsley Edwards pogodio za 3:0, ali Splićani ne dopuštaju gostima da se odmah odvoje i Srđan Subotić upisuje prve poene za Split. Nakon toga se igra izjednačeno i do kraja prvog perioda koš za koš. Splićani su imali, kao i gosti, najviše tri poena prednosti (15:12, 21:18). Četvrtina je završila pogotkom Branka Jorovića (21:20 za Split).

Gosti u drugu četvrtinu ulaze s 5:0 serijom pa je trener Splita, Mladen Erjavec, primoran pozvati minutu odmora. Žuti nakon odmora brzo tope prednost i opet se igra izjednačeno. Pred kraj četvrtine gosti se uspijevaju malo odvojiti poenima Gajovića i Brkića (28:35 u 19. minuti). Potom Dominik Mavra pogađa dva slobodna bacanja i na odmor se odlazi s 30:35 za Igokeu.

Nakon odmora gosti još više pritišću, a ionako bolešću pogođeni Splićani sve teže izdržavaju visoki ritam, pa u prve dvije minute nastavka gosti odlaze na dvoznamenkastu prednost (30:40 u 22. minuti) zahvaljujući Joroviću i Cliffu Hammondsu, a Erjavec je ponovno primoran zvati timeout.

Gosti do posljednje minute perioda vrlo dobro kontroliraju rezultat i dvoznamenkasto vodstvo koje je dosezalo i 14 poena prednosti (36:50 u 27. minuti). Žuti se polako priblivažaju. U posljednjem napadu Filip Kraljević blokira Hammondsa, a Filip Krušlin promašuje tricu za potpuni priključak tako da četvrtina završava s 44:52 za goste.

Posljednju dionicu otvara Vedran Vukušić s tricom, a Kraljević krade loptu i na drugoj strani pogađa jedno bacanje za priključak Splićana. Da se domaćini potpuno ne vrate u utakmicu pobrinuo se Branko Jorović, koji pogađa tricu uz prekršaj. Uspješno izvedeno slobodno bacanje donosi gostima mirniji rezultat nakon čega se gosti brzo vraćaju na dvoznamenkasto vodstvo.

No, u 38. minuti u igru ulazi Nikola Vujčić i tricom vraća Splićane u život (56:61). Miloš Komatina zatim pogađa za Igokeu, Vujčić ponovno pogađa za 58:63 u posljednjoj minuti utakmice što je ujedno bilo i najbliže što su se Žuti uspjeli približiti. Gosti su do kraja pokazali mirnu ruku s linije slobodnih bacanja te mirno priveli utakmicu kraju.

Filip Krušlin je bio najefikasniji s 14 poena i 4 skoka. Pridružio mu se Filip Kraljević također s 14 poena, i 3 skoka. Nikola Vujčić je ubacio 9 poena, uz 2 skoka i 2 asistencije.

Kod Igokee najbolji je bio Branko Jorović s 24 poena, 5 skokova i 4 ukradene lopte. Potporu je imao u Corsleyju Edwardsu koji je upisao 14 poena i 4 skoka.

Bolešću zahvaćeni Splićani su tako upisali novi poraz, a u idućem kolu ih očekuje gostovanje u Makedoniji gdje ih dočekuje MZT iz Skoplja.