Vlašić nakon pobjede u Sinju:”Puno će nam značiti u daljnjem tijeku natjecanja”

Košarkaši Sonik Puntamike jučer su nakon velike borbe svladali Alkara u Sinju rezultatom 85-94 i upisali petu ovosezonsku pobjedu u HT Premijer ligi, već treću na gostujućem parketu. Imali su Zadrani u nekoliko navrata gotovo 20 poena prednosti, no uporni domaćini se nisu predavali te je na koncu pitanje pobjednika riješeno tek u posljednjim minutama. Prišli su Sinjani u samoj završnici na minus pet, a onda su na scenu stupili Filip Jošić i Daniel Zovko i s nekoliko lijepih poteza usmjerili bodove prema Zadru.

To je takav temperament. Mi smo jako dobro otvorili utakmicu, pogotovo u šuterskom dijelu. U prvoj četvrtini smo gotovo sve pogodili, a prvo poluvrijeme smo imali 60 posto šuta, i to je ono što nam je dalo prednost u prvom dijelu. No, Alkar nije odustajao. Tijekom utakmice se tri puta vraćao na pet poena zaostatka i tri puta smo se morali čupati. Bila je to vrlo teška i izuzetno iscrpljujuća utakmica, naročito što smo došli nakon tri poraza. Ova pobjeda će nam puno značiti u daljnjem tijeku natjecanja – izjavio je nakon sinoćnjeg trijumfa trener Sonika Hrvoje Vlašić.

Zadrane je do pete ovosezonske pobjede vodio Lovre Runjić s 22 poena i pet skokova, te samo jednim promašajem iz igre.

Čestitao bih Alkaru. Bila je ovo jako teška, i nama jako bitna utakmica. Nakon nekoliko vezanih poraza trebala nam je pobjeda da se vratimo u ritam u kojem želimo biti – kazao je mladi Splićanin kojemu je bilo čudno igrati pred praznim tribinama, kulisama koje u Sinju nismo navikli gledatimoram priznati da je bilo čudno. Tužno je vidjeti prazne tribine, ne samo u Sinju, već i u svakoj dvorani.

Puntamičani se nakon devet odigranih utakmica nalaze na četvrtom mjestu na tablici s pet pobjeda i četiri poraza, a sljedeću utakmicu igraju već u utorak kada u Jazinama dočekuju KK Zadar.