Vodice prvakinje Hrvatske!

Vodice su danas postale nove prvakinje Hrvatske u konkurenciji mlađih kadetkinja, do titule su došli pobjedom u polufinalu protiv Broda na Savi, a u finalnoj utakmici slavili su protiv Trešnjevke. Čestitke prvakinjama Hrvatske!

Treće mjesto pripalo je ekipi Croatie 2006 koja je bila bolja od Broda na Savi.

Vodice – Trešnjevka 2009 60:41 (18:9, 35:24, 46:23)

Skorić 17, Bumber 14, Mrdalj 11 (10sk);Erjavec 21, Gnjidić 6

I kad su svi mislili da će se u finalu igrati tvrda i neizvjesna utakmica cure iz Vodica su pokazale svoju kvalitetu i nadmoć u mlađe kadetskom uzraste te suvereno osvojile titulu prvakinja Hrvatske. Vođene trenerom Antom Rocom od samog starta susreta pokazale su da ne namjeravaju nikome dozvoliti da odnese trofej iz njihovog dvorišta.

Već do kraja prve četvrtine stvorile su zalihu od 9 poena, da bi je u nastavku susreta nastavile povećavati.  Iako su se igračice trenera Hrvoja Karina trudile smanjiti zaostatak to u ovom susretu nije bilo moguće. Na poluvremenu je njihova prednost iznosila 35:24, a nakon trideset minuta igre 46:33.

Do kraja susreta su lagano sačuvale svoje prednost i kad se sirena za kraj susreta oglasila moglo je započeti slavlje igračica, stručnog stožera te svih njihovih vjernih pratitelja i navijača. Nakon četrdeset minuta semafor je pokazivao 60:41.

U pobjedničkim redovima najefikasnije su bile Lucija Skorić sa 17 poena, Ivana Bumber s 11 te Anet Mrdalj s 11 poena i 10 skokova dok se kod Trešnjevke najviše iskazala Karla Erjavec koja je postigla 21 poen.

Za momčad prvakinja Hrvatske u mlađe kadetskom uzrastu u finalnom susretu su nastupale: Mirta Jerat, Gabrijela Klarin, Anet Mrdalj, Petra Bašić, Andrea Ivešić, Luciana Deur, Josipa Ivas, Sara Stavljenić, Lucija Skorić, Lorena Mihić, Ivana Bumber i Dora Filipi.

ŽKK Vodice - prvakinje Hrvatske

U susretu za treće mjesto igrali su Croatia 2006 i Brod na Savi. Croatia pod vodstvom Tomislava Perkovića uspjela je stvoriti blagu prednost u prvoj četvrtini, ali uporne igračice iz Slavonskog Broda i njihov trener Damir Božić nisu se predavali te su do poluvremena uspjeli smanjiti tu prednost. No kao i u polufinalu Slavonke su tu stale.

Još jednom se za njih kobna pokazala treća četvrtina u kojoj su Zagrepčanke otišle na dvoznamenkastu prednost koju su do kraja susreta nastavile povećavati do konačnih 54:35.

U pobjedničkim redovima najefikasnije Barbara Čulina s 23 poena te Bruna Belić s 13 dok je kod Brođanki još jednom najviše pokazala Mihaela Lazić koja je postigla 14 poena.

Prvog dana odigrala su se dva polufinalna susreta u kojima su igrali Vodice – Brod na Savi te Trešnjevka 2009 – Croatia 2006.

U prvom susretu Vodice su uvjerljivo, ali ne i sasvim lagano, porazile ekipu iz Slavonskog Broda koji su se odlično držali do poluvremena. U drugom poluvremenu je do izražaja došla i šira rotacija Vodičanki kao i veći izbor igračica podjednake kvalitete. Na poluvremenu je prednost domaćeg sastava iznosila 26:20 no onda u uraganskom drugom poluvremenu ta prednost je narasla na konačnih 53:33.

U pobjedničkim redovima najefikasnije su bile Ivana Bumber s 13 poena i 17 skokova za ukupnu valorizaciju 28 te Lucija Skorić s 9 poena i 10 skokova, dok je kod poraženih Mihaela Lazić postigla 18 poena.

U drugom susretu dana Trešnjevka se odvojila od Croatie već do kraja prve četvrtine koju su dobili s 21:6.
Ostatak susreta protekao je u izjednačenoj igri te se prednost do kraja susreta nije previše mijenjala. Na kraju utakmice rezultat je pokazivao 51:34.

U pobjedničkim redovima najefikasnije su bile Karla Erjavec s 16 poena i 10 skokova, Karla Vreš s 11 poena i također 10 skokova te Nina Gnjidić s 10 poena i 12 skokova, dok je kod poraženih  Bruna Belić postigla 10 poena i bila najefikasnija pojedinka svoje ekipe.