Vrhunska partija Hezonje, Dončićevih 17 asistencija za pobjedu Slovenije

I u drugoj prijateljskoj pripremnoj utakmici Slovenija je svladala Hrvatsku. Ovaj put mjesto događanja bila je Arena Stožice u Ljubljani, a naša je reprezentacija izgledala odlučnije i koherentnije no u prvom, riječkom susretu.

Slovenija – Hrvatska 97:88 (26:15, 24:37, 27:18, 20:18)
Hezonja 37p, 10s, 3a, 3ol, Ukić 23p, 5a, Bilan 10p, 4s

Hrvatsku je predvodio odličan Mario Hezonja ubacivši 37 poena uz upisanih 10 obrambenih skokova, 3 asistencije i 3 osvojene lopte. Kapetan Roko Leni Ukić postigao je 23 poena i pet puta asistirao, a do dvostruke znamenke je došao i Miro Bilan s 10 poena.

Sam početak utakmice nije osobito obećavao. Slovenija je u prvoj četvrtini na krilima Luke Dončića i Klemena Prepeliča povela 23-8. Loš trenutak prekida Mario Hezonja polaganjem i tricom, a na samom isteku prve dionice pridružio se i Miro Bilan zakucavanjem za 26:15 i još uvijek dvoznamenkasto vodstvo Slovenaca.

Mario Hezonja zabio 37 poena (Foto: KZS.si)

U drugoj četvrtini Hrvatska uzlijeće. Podatak od 37 ubačenih poena u 10 minuta igre već dovoljno govori sam za sebe. Unatoč dobroj sinergiji Luke Dončića i svježeg Slovenca Mikea Tobeya, Hrvatska s Hezonjom i Ukićem pokazuje da može kudikamo bolje nego što su neki predviđali uoči prve utakmice koju je Luka Dončić zaigrao za slovensku reprezentaciju u posljednje četiri godine.

U drugo se poluvrijeme ulazi s košem prednosti za crvene kockice, a u trećoj je dionici Hrvatska ostvarila i najveću prednosti pri 56:64 nakon zakucavanja Luke Babića. Potom se igra izjednačeno (65:65 i 70:70), no Slovenija ulazi u seriju i zaključuje treću četvrtinu sa 77:70. Vodstvo više ne ispušta i pobjedom zaključuje utakmicu pred 8 000 domaćih navijača, 31 poenom Prepeliča, 26 Tobeya i 10 poena uz nevjerojatnih 17 asistencija Dončića.